Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Next Vision we wnętrzach

Next Vision we wnętrzach

Salonowe zabawy formą, przestrzenią i światłem z kamiennymi modułami 3D.

Kolekcja Next Vision to efekt współpracy firmy Euro Porfidi z Werony ze znanymi włoskimi architektami Diego Perusko i Davide Sartori. Euro Porfidi to jeden z partnerów współorganizowanego przez naszą redakcję konkursu designu kamieniarskiego „Projektowanie w kamieniu”.

Kamienne moduły dekoracyjne 3D to nowoczesny i unikalny pomysł na dekorację wnętrz. Kolekcję tworzą płytki kamienne o grubości 15 mm w rozmiarach: 20x60 cm, 40x40 cm i 20x40 cm w kilkunastu wersjach wzorniczych.W zależności od pożądanego efektu, wielkości pomieszczenia i możliwości przestrzennych, modułami można pokrywać większe powierzchnie lub wykorzystując pojedyncze elementy tworzyć motywy zdobnicze przypominające finezyjnie wykonane płaskorzeźby.Wyjątkowość kamienia podkreśla umiejętnie dobrana technika obróbki powierzchni. Płytki mogą być antykowane, płaskorzeźbionne w geometryczne linie lub nacięte głębiej w formie reliefów 3D. Przy pomysłowym wykorzystaniu oświetlenia kamienne moduły pozwalają na subtelną grę cieni i półcieni, które dodatkowo akcentują fakturę powierzchni.Płytki wykonane są z kilku różnych rodzajów materiałów m.in. z porfiru trydenckiego i piaskowca, a także kamieni, które producenci nazwali: Moon Stone, Sky Stone, Ice Stone, Sun Stone, Flower Stone.Moduły oferowane są w naturalnych odcieniach beżów, brązów, szarości, a także w metalicznych barwach złota, srebra i miedzi, które uzyskano przez trwałe nałożenie specjalnych folii na powierzchnię płytek. Kolekcję uzupełniają siedziska oraz donice z elementami płaskorzeźby.Płytki Next Vision dostępne są na indywidualne zamówienie. Ich dystrybutorem w Polsce jest firma Stonart z Warszawy.

Foto: Euro Porfidi
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-12
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107