Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Kiedy kamień spotyka ogień

Kiedy kamień spotyka ogień

Niezwykła instalacja Domenica De Palo zaprezentowana podczas Fuori Salone w Mediolanie.

Fuori Salone, czyli targi zewnętrzne organizowane w ramach Salone Internazionale del Mobile najważniejszego wydarzenia w świecie designu, to rozsiane po całym Mediolanie wystawy i instalacje, na które natknąć się można w najbardziej niespodziewanych miejscach. Nie tylko w galeriach czy muzeach, ale także w fabrykach.

W Fabbrica del Vapore, w których przed laty funkcjonowała fabryka lokomotyw zorganizowano wystawę według projektu Domenica De Palo. Lokalizację wybrał Andrea Lupi, dyrektor artystyczny firmy antoniolupi i pomysłodawca całego projektu. W porozumieniu z Domenico De Palo do współpracy nad projektem zastały zaproszone także firmy: Antolini Luigi, IncontroArdito, HD Home Design oraz sponsor techniczny Exenia.

Ideą autora instalacji „Ogień, kamień i cement spotykają się nawzajem” jest podkreślenie namiętności ognia i kamiennych powierzchni jako podstawowych elementów systemu. Projektant połączył kominki od Antonio Lupiego z kamiennymi okładzinami od Antoliniego, marmurami, stołami od Incontroardito, a całość „domknął” kolorowymi płaszczyznami żywicznego cementu i ledowym oświetleniem.

- Ciepło ognia, starożytność kamienia i współczesność cementu połączone razem jak doskonałe sympozjum pozwoliło osiągnąć zamierzony cel: emocjonalne zaangażowanie – tłumaczy Domenico De Palo.

Foto: Fabio Luciani Comunicazione D′impresa
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-10
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107