Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Beau Monde

Beau Monde

Mozaiki z wyższych sfer.

Kolekcja mozaik Beau Monde to wyrafinowane kamienne obrazy stworzone przez projektantów firmy Ann Sacks. Zainspirowane znanym już w starożytności stylem pietra dura, wykonane są przy użyciu nowoczesnej technologii cięcia wodą.

Pietra dura to technika zdobienia powierzchni przez układanie obrazów i ornamentów z wyciętych fragmentów kamienia. W odróżnieniu od klasycznych mozaik układanych z różnobarwnych kostek lub pręcików, technika pietra dura stosuje ściśle dopasowywane do siebie kształtki odpowiadające większym fragmentom kompozycji. Przy docinaniu elementów, dla wzbogacenia kompozycji wykorzystywano naturalne przebarwienia kamieni, żyłki i smugi.


Linia Audrey wykonana z kamieni Charteuse i Blue Macauba


Linia Audrey wykonana z kamieni Calacatta i Emperador Dark


Linia Coco wykonana z kamieni Negro Marquina i Blue Macauba

Kolekcję Beau Monde tworzy dziewiętnaście wzorów nawiązujących stylem do ponadczasowego uroku hollywoodzkich wnętrz z lat 40. Szczególną uwagę przykuwa, najnowszy kwiatowy wzór linii Rose. Została ona skomponowana z czterech różnych kamieni: krystalicznego białego marmuru, kremowego i brzoskwiniowego marmuru oraz miodowego onyksu. Zaaranżowana nimi ściana wygląda niczym skąpana w różach.


Linia Errol wykonana z kamieni: Jura Green, Rosa Verona, Jerusalem Gold,
Blue Macuaba, Red Lake, Verde Luna, Renaissance Bronze i Travertine NoceLinia Montgomery wykonana z kamieni Blue Macauba i Negro Marquina


Linia Rose wykonana w kamieniu: Heavenly Crème, Thassos, Rosa Portugalo i Rainbow Onyx

- Precyzja i dopasowanie geometrycznych kształtów kamienia nadaje kolekcji nowoczesny wygląd. A luksusowy materiał, z którego została wykonana dodatkowo ją ociepla i wzbogaca – mówi John Hart, dyrektor ds. merchandisingu w firme Ann Sacks.

Foto: Ann Sacks
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-23
USD
S: 3,6932
K: 3,7678
CHF
S: 4,1691
K: 4,2533
EUR
S: 4,4872
K: 4,5778