Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Wnętrza z kamiennymi intarsjami

Wnętrza z kamiennymi intarsjami

Garderoba Jackie K., afrykańskie motywy Kenii i elementy pop-art w kamiennej kolekcji Budri Woogie.

Włoska firma Budri została założona przez Enzo Budri’ego w latach sześćdziesiątych jako niewielki warsztat rzemieślniczy. Na początku zajmowała się produkcją nieskomplikowanych podłóg oraz okładzin ściennych. Z biegiem czasu firma rozwinęła technologię produkcji i zaczęła dostarczać na rynek wyszukane i wyjątkowe produkty. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie kamieniarskiego designu. Współpracują z nią uznani projektanci m.in. Patricia Urquiola i Marco Piva.


Foto: BUDRI Intarsio Italiano Italy

Woogie to fantazyjne mozaiki podłogowe i okładziny ścienne. Linia Jackie K. została zainspirowana niezwykłą kolekcją odzieży zaprojektowanych dla Jacqueline Kennedy, uznawanej za najbardziej stylową Pierwszą Damę XX wieku.


Foto: BUDRI Intarsio Italiano Italy

Bogaty w szczegóły kamienny „oraz” przedstawia cztery modele z kolekcji. Okrągłe, ciepłe, kolorowe motywy skontrastowano z bielą i czernią. Zaskakuje precyzja i dbałość o każdy szczegół projektu. Dostrzec można różnice w odcieniach cery „modeli”, kolorze oczu i dobranym do nich makijażu i kolorze paznokci. W tym ”obrazie” nic nie jest przypadkowe.Foto: BUDRI Intarsio Italiano Italy


Ścienną okładzinę uzupełnia czarno- biała mozaika na podłodze, wykonana z marmurów Bianco Sivec i Nero Belgio. Całość dopełniają meble nawiązujące stylem do lat 60.


Foto: BUDRI Intarsio Italiano Italy

Kolekcja Woogi to także dwie mozaiki podłogowe. Kaos to stylistyczna retrospekcja wprowadzająca w design lat 60 . i 70. Jest hołdem dla sztuki pop-artu. Na środku marmurowej, tęczowej mozaiki ustawiono stolik zaprojektowany przez brytyjskiego rzeźbiarza Allena Jonesa, który w 1969 r. stworzył słynne meble stylizowane na postaci półnagich kobiet. Meble pojawiły się w kultowym filmie Stanleya Kubricka, A Clockwork Orange. Powieszone na ścianach lustra multiplikują płynne linie podłogi, dając wrażenie ich nieskończoności.


Foto: BUDRI Intarsio Italiano Italy

Przeciwieństwem chaotycznej podłogi Kaos jest skomponowana z marmurów Crema Marfil i Nero Assoluto mozaika Kenya. Zainspirowana motywami afrykańskimi z efektem lustrzanego odbicia idealnie współgra ze stylem kontynentalnym czy klasycznym.

/ach/
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-02-27
USD
S: 3,9286
K: 4,0080
CHF
S: 4,0214
K: 4,1026
EUR
S: 4,2661
K: 4,3523