Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Nowa runda konkursu TED rozpoczęta

Nowa runda konkursu TED rozpoczęta

Ruszyło głosowanie na najlepsze nagrobki szóstej edycji niemieckich nagród kamieniarskich TED.

Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Aeternitas, reprezentujące zarządców cmentarzy i firmy związane z branżami pogrzebową i nagrobkarską.

Konkurs prowadzony jest on-line na stronie internetowej niemieckiego czasopisma kamieniarskiego Naturstein (www.natursteinonline.de). Jury spośród 120 projektów do dalszego etapu zakwalifikowało 30 nagrobków. Głosy można oddawać do 17 lipca. Rozstrzygnięcie konkursu i uhonorowanie zwycięzców nastąpi we wrześniu.

Podczas poprzedniej edycji konkursu od listopada 2009 do końca kwietnia swoje głosy oddało ponad 80 tysięcy osób. Największe uznanie internautów zdobył pojedynczy, dziecięcy grób autorstwa Timothy`ego Vincenta. Nagrobek o wymiarach 60 x 8 x 130 cm wykonany został z kamienia, szkła oraz stali. Przedstawia zarys rodziny mającej stać na straży domowego bezpieczeństwa. Ubytek w postaci wyciętego konturu dziecka symbolizuje stratę, jakiej doznała ta rodzina. Brakująca sylwetka dziecka została przedstawiona jako kamienny grób. Cena tego nagrobka to wydatek około 3 do 4 tysięcy euro.

Zobacz także zwycięzców ubiegłorocznej edycji konkursu TED.





Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-09-22
USD
S: 3,7867
K: 3,8631
CHF
S: 4,1344
K: 4,2180
EUR
S: 4,4493
K: 4,5391