Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Geometryczna układanka

Geometryczna układanka

Gra nazywa się tangram – to starożytne geometryczne chińskie puzzle składające się z siedmiu elementów zwanych tan, które ułożone w określony sposób tworzą kwadrat.

Gra polega na takim układaniu tanów, by tworzyły coraz to nowe kształty. Włoski projektant Damiano Steccanella zainspirowany grą stworzył zestaw płytek, które mogą być układane w niemal nieskończoną ilość wzorów dających iluzję trójwymiarowości kształtów. By wyczerpać możliwości, potrzebne są znakomite umiejętności planistyczne i solidna baza wiedzy.


foto: Kompozycje wykonane z elementów z kolekcji Feado Giuseppe Patern

Tangram był być może inspiracja dla ulokowanej w dolinie Chiampo firmy Faedo. Została ona założona przez Giuseppe Faedo, który miał ponad 30 lat doświadczenia w branży kamieniarskiej. Wraz z nim firmę prowadzą jego dzieci Stefania i Umberto oraz żona, która nie pracuje jak niektórzy mogliby się spodziewać w biurze, a zajmuje się kontrolą obróbki końcowej w dziale produkcyjnym.Choć firma rozpoczynała działalność od produkcji standardowych elementów kamiennych, obecnie skupia się na sprzedaży produktów z linii Faedo Giuseppe Pattern. Pierwszy krok został wykonany przez samego właściciela, który zaprojektował trzy płytki: „Cielo” (wł. niebo), „Conchiglia” (wł. muszla) i „Cavaluccio” (wł. konik morski).- Za pomocą tylko tych trzech kształtów klient może stworzyć swój własny wzór podłogi – wyjaśnia Stefania Faedo. – Tworząc unikalną i integralną część swojej przestrzeni życiowej, wie, że jest odpowiedzialny za urzeczywistnienie się idei.Płytki przygotowane przez Faedo dostępne są w rozmiarach 30,5 x 30,5 cm i 30,5 x 61 cm, ale wzory zaproponowane przez Steccanellę i oferowane przez firmę są w przeróżnych wielkościach, pozwalając na niemal niekończące się tworzenie.Czy to powstrzyma tańszych producentów od ich kopiowania? Stefania Faedo jest pewna swego: – Posiadamy prawa autorskie do tych wzorów. Poza tym tylko wzór stworzony z idealnie pasujących elementów wygląda tak jak powinien. A jakości i powtarzalności nie może zaoferować każdy.

Peter Becker, BusinessStone.com
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-10
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107