Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Zaprojektować i wspólnie wykonać

Zaprojektować i wspólnie wykonać

Il disegno della villa to wspólny projekt dwóch projektantów i grupy kilkudziesięciu firm z okolic Werony.

Efekty tej współpracy mogliśmy podziwiać na targach Marmomacc w Weronie.


foto: Posadzka z porfiru wykonana przez Special Marmi


foto: Łazienka wykonana przez Pietra della Lessinia z wapienia o tej samej nazwie

Rosnący popyt na luksusowo wyposażoną przestrzeń mieszkalną stawia przed architektami i producentami elementów wyposażenia wnętrz coraz to nowe wyzwania w zakresie aranżacji i projektowania. W konkursie o ekskluzywne zamówienia stają firmy z branż drzewnej, ceramicznej, szklarskiej, kamieniarskiej i metalowej. Wyzwaniem stojącym przed architektami jest odpowiednie połączenie produktów przez nie oferowanych.


foto: Wanna Vasca od Sandri Leonello Sculture z wapienie Trani


foto: Posadzka od Veneta Marmi wykonana z kamienia Fossena

Aby tego dokonać, architekci muszą dysponować pełną, możliwie aktualną ofertą producentów. Doskonałym miejsce do zapoznania się z nią są targowe imprezy budowlane lub wnętrzarskie. Na wielu z nich dominują wystawcy związani geograficznie z miastem, w którym odbywają się targi. Co stoi na przeszkodzie, aby spróbować przedstawić to, co mają najlepszego, w jednym, specjalnie zaaranżowanym do tego celu miejscu?


foto: Blat wykonany przez Marmi Ragano


foto: Kominek wykonany przez Artigiana Marmi z wapieni Guatemala Green i Nero Marquina i posadzka od Santa Margherita

Z tematem aranżacji luksusowej przestrzeni mieszkalnej postanowili zmierzyć się włoscy architekci Luca Scacchetti i Stefano Calchi Novati. Do współpracy zaproszono kilkadziesiąt firm z okolic Werony, a wśród nich kamieniarzy z Marmi Bruno Zanet, Santa Margherita, Artigiana Marmi, Marmobon, Litho Project, Pietra della Lessina, Veneta Marmi, Special Marmi, Cipriani Sante, Sandri Leonello Sculture i F.lli Sauro. Każda z nich wykonała elementy zaprojektowane przez Scacchettiego i Novatiego, które stały się częścią wystroju dwóch apartamentów.


foto: Stół wykonany przez Litho Project z piaskowca Teak

Projekt po raz pierwszy pokazano na targach wnętrzarskich Abitare il Tempo w Weronie, a następnie, dwa tygodnie później, na targach Marmomacc. (ZAP)

foto: Szymon PaźZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-03-28
USD
S: 4,0882
K: 4,1708
CHF
S: 4,2257
K: 4,3111
EUR
S: 4,4938
K: 4,5846