Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Jakiej grubości płytkę granitową należy stosować na taras?

Jakiej grubości płytkę granitową należy stosować na taras?

Porady ekspertów.

Odpowiedź uzależniona jest od rodzaju tarasu i przeznaczenia. Jeśli taras wykonany jest na wylewce betonowej i przeznaczony do ruchu pieszego (nie wjeżdżają na niego samochody czy wózki widłowe), to każda grubość płyty kamiennej jest odpowiednią, np. od 1 cm do 3 cm (grubsze też, ale jest to rozwiązanie nieekonomiczne).

Jeśli taras układany jest bezpośrednio na gruncie, z odpowiednimi podsypkami żwirowo-piaskowymi i również przeznaczony do ruchu pieszego, to nie należy stosować cieńszych płyt niż 3 cm, gdyż przy cieńszych płytach, a więc lżejszych, zamarzająca pod nimi woda może po zimie zdeformować całą posadzkę.

Sławomir Mazurek
Studio JASA, Wrocław
współautor książki "Wykorzystać Kamień"
www.WykorzystacKamien.pl
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-26
USD
S: 3,6054
K: 3,6782
CHF
S: 3,7359
K: 3,8113
EUR
S: 4,2486
K: 4,3344

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl