Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Jakiej grubości płytkę granitową należy stosować na taras?

Jakiej grubości płytkę granitową należy stosować na taras?

Porady ekspertów.

Odpowiedź uzależniona jest od rodzaju tarasu i przeznaczenia. Jeśli taras wykonany jest na wylewce betonowej i przeznaczony do ruchu pieszego (nie wjeżdżają na niego samochody czy wózki widłowe), to każda grubość płyty kamiennej jest odpowiednią, np. od 1 cm do 3 cm (grubsze też, ale jest to rozwiązanie nieekonomiczne).

Jeśli taras układany jest bezpośrednio na gruncie, z odpowiednimi podsypkami żwirowo-piaskowymi i również przeznaczony do ruchu pieszego, to nie należy stosować cieńszych płyt niż 3 cm, gdyż przy cieńszych płytach, a więc lżejszych, zamarzająca pod nimi woda może po zimie zdeformować całą posadzkę.

Sławomir Mazurek
Studio JASA, Wrocław
współautor książki "Wykorzystać Kamień"
www.WykorzystacKamien.pl
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-05-22
USD
S: 3,7170
K: 3,7920
CHF
S: 3,8109
K: 3,8879
EUR
S: 4,1587
K: 4,2427

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Zapowiedzi Relacje

Targi

Stone+tec

Stone+tec

Norymberga, Niemcy, 13-16 czerwca 2018 r.
Organizator: Nürnberg Messe,
www.stone-tec.com


(Sobota, 27 maja 2017, 18:00)