Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Ściany z surowego kamienia

Ściany z surowego kamienia

Rustykalny łupek, orientalny kwarcyt czy czerwony piaskowiec?

Kamień na ścianie w postaci surowo łupanych płytek idealnie sprawdza się w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Ze względu na swoją z natury unikalną fakturę, kamień może stanowić element dekoracyjny fragmentu ściany, bądź dużych powierzchni.


foto: Stonepanel, Cupamat

We wnętrzach coraz częściej stosowane są łupki. Zazwyczaj występują w barwach ciemnoszarych, z odcieniem niebieskim lub zielonym, rzadziej są brązowe, rude, żółtawe, białe. Obecność dużej ilości łyszczyków nadaje im ciekawy perłowy połysk.


foto: Stonepanel Taco Negro, Cupamat

Najbardziej charakterystyczną cechą łupków jest obecność gładkich powierzchni oddzielności łupkowej. Pozwala ona na otrzymywanie cienkich „plastrów” kamienia. Łupki są nienasiąkliwe i odporne na ścieranie, dlatego można je stosować w łazienkach.


foto: Stonepanel, Cupamat

Zarówno łupki, jak i inne rodzaje kamieni (kwarcyty, gnejsy, wapienie, piaskowce) dostępne są na rynku w postaci paneli (np. Decopanel produkowany przez Cupamat). To cienkie paski kamienia o grubości między 2 a 2,5 cm, wykonane na podstawie cementowej wzmocnionej siatką z metalu lub włókna szklanego.


foto: Stonepanel, Cupamat

Zazwyczaj występują w kształcie kształt litery „z”, dzięki czemu łączenie poszczególnych paneli jest niewidoczne. Montaż elementów jest niezwykle prosty i nie wymaga zastosowania specjalnych technik montażowych, a po montażu prawie w ogóle nie ma odpadów. Ich podstawową zaletą jest fakt, że w ciągu jednego dnia pracy można zamontować do 30 mkw. paneli kamiennych.

Zobacz także: Dynamiczne linie na łupkach
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-06
USD
S: 3,9357
K: 4,0153
CHF
S: 4,1601
K: 4,2441
EUR
S: 4,4228
K: 4,5122