Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Jaki kamień wybrać na blat kuchenny?

Jaki kamień wybrać na blat kuchenny?

Porady ekspertów.

Na blaty kuchenne nadaje się każdy kamień z handlowej grupy granitów (granity, bazalty, gnejsy, granodioryty, gabra, sjenity, labradoryty itp.).

Preferowana jest grubość min. 3 centymetry, chodź w niektórych, szczególnych i rozwiązanych odpowiednio konstrukcyjnie przypadkach można zastosować płyty o grubości 2 centymetrów.

Zdecydowanie odradzam marmury i wapienie, gdyż te skały reagują z wszystkimi kwasami organicznymi jakie używane są codziennie w kuchni (ocet, sok z cytryny, sok z grejpfruta), a także z napojami gazowanymi (pepsi, cola, woda mineralna). Wszystkie te płyny pozostawią na takich blatach plamy bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe do usunięcia

Sławomir Mazurek
Studio JASA, Wrocław
współautor książki "Wykorzystać Kamień"
www.WykorzystacKamien.pl
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-04-24
USD
S: 3,9231
K: 4,0023
CHF
S: 3,9398
K: 4,0194
EUR
S: 4,2228
K: 4,3082

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Zapowiedzi Relacje

Targi

Stone+tec

Stone+tec

Norymberga, Niemcy, 13-16 czerwca 2018 r.
Organizator: Nürnberg Messe,
www.stone-tec.com


(Sobota, 27 maja 2017, 18:00)