Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Jaki kamień wybrać na blat kuchenny?

Jaki kamień wybrać na blat kuchenny?

Porady ekspertów.

Na blaty kuchenne nadaje się każdy kamień z handlowej grupy granitów (granity, bazalty, gnejsy, granodioryty, gabra, sjenity, labradoryty itp.).

Preferowana jest grubość min. 3 centymetry, chodź w niektórych, szczególnych i rozwiązanych odpowiednio konstrukcyjnie przypadkach można zastosować płyty o grubości 2 centymetrów.

Zdecydowanie odradzam marmury i wapienie, gdyż te skały reagują z wszystkimi kwasami organicznymi jakie używane są codziennie w kuchni (ocet, sok z cytryny, sok z grejpfruta), a także z napojami gazowanymi (pepsi, cola, woda mineralna). Wszystkie te płyny pozostawią na takich blatach plamy bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe do usunięcia

Sławomir Mazurek
Studio JASA, Wrocław
współautor książki "Wykorzystać Kamień"
www.WykorzystacKamien.pl
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-08-21
USD
S: 3,7321
K: 3,8075
CHF
S: 3,7554
K: 3,8312
EUR
S: 4,2650
K: 4,3512

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl