Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Villa Natura

Villa Natura

Ewa Minge i jej wnętrzarski projekt z kamieniem w tle.

Przestronne, opływowe, geometryczne formy, subtelna surowość w kontrapunkcie z mocnymi akcentami to efekt wnętrzarskiej kreatywności znanej, polskiej projektantki mody, które można zobaczyć na warszawskim Wilanowie.Developer, Dariusz Gardener - prezes Villa Natura, oddał w ręce Ewy Minge jeden z budynków na swoim osiedlu. W efekcie powstała luksusowa willa z nowoczesnym designem. Już sama bryła domu, zaprojektowana przez Jerzego Dziubę, przyciąga oryginalnym kształtem, nowoczesnością a przede wszystkim funkcjonalnością.Sercem domu jest kuchnia, przypominająca kształtem otwartą walizkę, w opływowych kształtach, nawiązujących do stylu Art Deco. Ściany w domu pomalowano stworzonym przez projektantkę dla Dekoralu, kolorem „Natchnienie”. Uzyskano dzięki temu doskonałą płaszczyznę do uwypuklenia szklanej ściany przypominającej sztukę nowoczesną, zbudowaną z niezależnych, ułożonych w mozaikę kawałków szkła szlifowanego w asymetryczny sposób. Dla przeciwwagi szklanych czy ceramicznych powierzchni pojawiło się szlachetne drewno i ściany obite połaciami aksamitu w nawiązujące konsekwentnie do formy całości.Klatka schodowa podobnie jak górny hol, również została wyłożona miękkim aksamitem, mając w kontrapunkcie czarne kamienne schody. Ten sam kamień pojawił się jako wykończenie cokołów całego wnętrza i monumentalnym, ekologicznym kominku.Sufity zdobią wymyślone i opracowane przez projektantkę ogromne żyrandole, w których surowa minimalistyczna metalowa rama została zmiękczona geometryczną siatką z czarnych lub białych kryształów Swarovskiego. Nowoczesne, minimalistyczne oświetlenie Swarovskiego obok szklanych schodów wykonanych przez firmę Atrium podwieszonych w górnej części domu, a prowadzących na całkowicie odkryte, oszklone poddasze są jedynymi elementami zdobiącymi surowe a jednak bardzo luksusowe wnętrze.Ciekawe rozwiązania łazienek zbudowanych z dwóch kolorów mozaiki podkreślała obłość ścian i drzwi z panelami w srebrnym kolorze, które zostały wykonane zgodnie z projektem projektantki przez firmę Moric. Ciekawym elementem wszystkich wnętrz są grzejniki, które bardziej przypominają nowoczesną rzeźbę niż technikę grzewczą.Kamienne wykończenia przygotowane przez Interstone są idealnym tłem dla tapicerowanych mebli o oryginalnej formie, z których jeden przypomina fortepian. W meblach tych projektantka konsekwentnie zestawiła surową skórę z miękkim aksamitem.Wszystkie elementy są częścią składową projektu Eva Minge Home, w którym poza designem przemysłowym, swoje miejsce ma sztuka i architektura. Obrazy do wnętrz przygotowuje Andrzej Pągowski, który jest współtwórcą projektu realizowanego przez projektantkę Creative Group.
Grupa kreatywna została powołana dwa lata temu w celu wprowadzenia polskiego przemysłu wzorniczego na światowe rynki. Twórcami Grupy są osoby, które dzięki międzynarodowym doświadczeniom oraz przekonaniu o potencjale polskiego wzornictwa, chcą je skojarzyć z najwyższą jakością, innowacyjnością i nowoczesną technologią.

Foto: materiały prasowe
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-08-11
USD
S: 3,6946
K: 3,7692
CHF
S: 4,0407
K: 4,1223
EUR
S: 4,3552
K: 4,4432