Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Przełamując bariery

Przełamując bariery

O projektach włoskiej firmy Citco można powiedzieć bardzo wiele, przede wszystkim jednak to, że są zachwycające.

Stoisko firmy na targach Marmomacc w Weronie nie robiło na zwiedzających większego wrażenia – czarny prostopadłościan z wyciętymi, ale przysłoniętymi pionowymi żaluzjami otworami, przez które niewiele można było zobaczyć. Ci, którzy mimo to postanowili choć na chwilę zajrzeć do środka, nie zawiedli się. Citco specjalizuje się w produkcji elementów ściennych i podłogowych z kamienia i innych materiałów na specjalne zamówienia. To właśnie część z takich dekoracji ukryta była przed oczami przypadkowych zwiedzających targi Marmomacc.

Produkty firmy charakteryzują się przede wszystkim wielką dbałością o szczegóły. Nad ich powstawaniem czuwają architekci i projektanci. Większość produkcji to zamówienia indywidualne, które są jednak z czasem dostępne w ofercie firmy. Nie na magazynie – gdyż tego Citco nie posiada – ale gotowe do produkcji. Wyroby podzielone są na dwie kolekcje: klasyczną i współczesną. Pierwsza czerpie z najlepszych wzorów renesansu i baroku. Druga to nieograniczona zabawa projektantów z kamieniem i innymi materiałami. Kilku z nich warto przyjrzeć się uważniej.Senso – kolejna interpretacja jednego z najpopularniejszych trendów łączących czystą biel z jednolitymi i szlachetnymi materiałami. W tym przypadku chorwacki marmur Sivec połączono z fioletowym onyksem Tanzania i, co wyjątkowe, błyszczącą stalą.Liberty – wapienie Imperial Black, Botticino i Desert Honey oraz mosiądz jako wariacja na temat motywu z jednego z najbardziej znanych obrazów austriackiego malarza Gustawa Klimta – „Pocałunku”.Paisley – inspirowany haute couture wzór w marmurze Sivec lub wapieniu Imperial Black tworzy niby ten sam, ale zawsze inny skomplikowany i elegancki kamienny relief.Bamboo – tyczki bambusowe wykonane w wapieniu Desert Honey. Kończąca proces produkcyjny ręczna obróbka nadaje każdej z nich naturalnie niepowtarzalny kształt.Animalier – Doskonałe kolory i kontrast pomiędzy Imperial Black i Desert Honey tworzą wzór o prawdziwie dzikim charakterze.Jewels – elegancja i subtelność różnych rodzajów onyksów ułożonych tak, by tworzyły wzór przypominający szlif fasetkowy najprawdziwszych klejnotów.

Więcej na stronie www.citco.it.

/zap/
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-12
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107