Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Pierwsze wrażenie: wapień

Pierwsze wrażenie: wapień

Kompleks „La Finca“ w Madrycie.

Wykonawcy i architekci kompleksu mieszkalnego „La Finca“ chcieli, aby zewnętrza cześć budynków miała szykowny charakter. Efekt udało się osiągnąć dzięki beżowo-brązowej wapiennej elewacji.

Stosunkowo niskie budynki, ulokowane pośród malowniczego krajobrazu są dość nietypowe. Dominującą cześć fasady pokrywają beżowe płyty wapienia Niwala. Budynek optycznie ożywiają elementy wykonane z wapienia Teak przypominającego strukturę drewna tekowego.
Kamień został dostarczony przez firmę Icimar z siedzibą w Madrycie. Prace montażowe wykonała Procisa Company.Kompleks, położony w Somosaguas na obrzeżach Madrytu, składa się z 30 mieszkań. Apartamenty utrzymane są w jednolitym stylu, ale każdy z nich jest unikalny. Podobnie jak czas, w którym firma kończyła tą inwestycję. W obliczu ciągłych informacji o upadku rynku mieszkaniowego w Hiszpanii.

Autorami koncepcji architektonicznej są Joaquin Torres i Rafael Llamazares z hiszpańskiego biura projektowego A-cero, z siedzibą w Madrycie i w A Coruñanie oraz w Dubaju, na Dominikanie i w Wietnamie. Para architektów rozpoczęła już kolejny projekt w Hiszpanii: wysokiej klasy domy modułowe.

/pebe/ Businessstone.com
Foto: Luis H. Segovia
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-10-27
USD
S: 3,8362
K: 3,9136
CHF
S: 4,2280
K: 4,3134
EUR
S: 4,5318
K: 4,6234