Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Sama mozaika

Sama mozaika

Turecka firma Intervo, aby wejść na nowe rynki rozpoczęła sprzedaż swoich mozaik pod marką Mosaico Solo.

Spośród dziesiątków stoisk z tureckim kamieniem i mozaikami na targach Marmomacc na specjalną uwagę zasługuje ekspozycja ręcznie robionych mozaik Mosaico Solo. Firma działa od 1993 roku, jednak dopiero od 2007 jest szeroko obecna na międzynarodowych rynkach, a swoje wyroby sprzedaje m.in. w krajach Bliskiego Wschodu, Unii Europejskiej i Ameryki Północnej.


Przedstawicielka firmy Berna Ince powiedziała RynkowiKamienia.pl: - Nasza oferta składa się z kompozycji przygotowywanych na specjalne zamówienia klientów, ale także wzorów produkowanych masowo. Rozszerzamy ją kilka razy w roku, także o najlepsze pomysły architektów z którymi pracujemy. Kilka kompozycji przygotowaliśmy także na targi Marmomacc.


Pod marką Mosaico Solo znaleźć możemy płytki mozaikowe z trawertynów, wapieni i marmurów w fakturze polerowanej, szlifowanej, antykowanej i łupanej, ale także mozaiki wykonane z większych elementów. Mogą być one stosowane zarówno w dekoracji wnętrz (kuchnie, łazienki, salony), ale także układane na posadzkach czy klejone na meblach. Wśród motywów dominują wzory geometryczne, czasami inspirowane sztuką muzułmańską, rzadziej pojawiają się wzory inspirowane naturą.

Cześć mozaik produkowanych masowo jest klejonych na siatkach epoksydowych i oferowanych jako gotowy produkt firmom kamieniarskim z całego świata.

/zap/
foto: Szymon Paź
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-10
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107