Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Zapach kwiatów, cienie roślin

Zapach kwiatów, cienie roślin

Co robi projektant wnętrz zaangażowany do stworzenia salonu perfum?

Oczywiście tworzy scenerię dla fantazyjnych flakonów i kolb z takim samym zaangażowaniem, jakie włożono w przygotowanie zapachów. Ale co jeśli wyróżnikiem perfum jest minimalizm, prostota form i wykorzystanie wyłącznie naturalnych składników?

kamieniarstwo

Projektant i właściciel studia Waterform Design Studios, Nick Lee z Tajwanu dosłownie odwrócił zawartość niewielkiej buteleczki perfum Jardin d’Aura. Oczywiście nie rozlewając zawartości buteleczki po całym salonie w tajwańskim Kaohsiung, raczej pozwalając gościom doświadczyć składników tworzących zapach: małe drewniane półki naprzeciw wejścia umieszczone są nad różnej długości pionowymi belkami, co przypomina młode drzewka lub krzewy, a ustawione na nich flakony tworzą w ten sposób kwiaty.

blaty kuchenne

„Krzewy” zdają się rzucać cień poprzez ułożenie na podłodze płyt marmuru, które odwzorowują kształt tych abstrakcyjnych roślin. Dla Nicka Lee cień rośliny jest tym samym, czym zapach dla swojego źródła – abstrakcyjnym drugim bytem.

nagrobki

Jardin d’Aura brzmi z francuska. To jednak tajwańska marka posiadająca tylko jeden salon na świecie. Na najwyższym piętrze, gdzie mieści się salon dla najważniejszych klientów, również dominują naturalne kształty i materiały.

kamieniarstwo

W większości jest to drewno, ale także tutaj użyto marmuru, tym razem do wyłożenia lady. Mimo to całość nie przytłacza bogactwem i wzorzystością materiałów. Projektant pozostawił przestrzeń dla sztuki – ściana naprzeciw „krzewów” jest wyłożona niewielkimi regałami, na których stoją flakony perfum. Ich kompozycja nawiązuje do twórczości holenderskiego malarza Pieta Mondriana.

Peter Becker, BusinessStone.com

Zobacz także: Meble z kamienia
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-12
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107