Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Podgrzej kamienne płytki

Podgrzej kamienne płytki

Innowacyjny system ogrzewania podłogowego został opracowany przez portugalską firmę Granisintra.

Stonecell łączy zdolność gromadzenia ciepła przez kamień z elektryczną energią cieplną. System składa się z trzech komponentów: wykonanych z plastiku modułów w wymiarach 40 x 40 cm i grubości 4 mm, do których mocowane są metalowe zwoje cieplne. Kamień naturalny jest trzecim elementem, który zamyka konstrukcję od góry. Płytki są utrzymywane w miejscu przez system zatrzasków umieszczonych na plastikowych modułach. Energia cieplna dostarczana jest równomiernie do płytki przez folię aluminiową.

kamieniarstwo

Stonecell ma jedną wyraźną przewagę nad klasycznymi systemami ogrzewania podłogowego wykorzystującymi rurki z ciepłą wodą – płytki nagrzewają się niemal od razu. Już po 15 minutach po włączeniu czujemy wyraźny wzrost temperatury. Jeśli zwoje grzewcze są umieszczone gęściej, temperatura rośnie jeszcze szybciej. Kolejną zaletą systemu jest łatwość jego montażu (zatrzaski), także w pionie. W razie potrzeby instalacje można też z łatwością przenieść w inne miejsce. Również wymiana zniszczonych płytek nie nastręcza trudności.

blaty kuchenne

Obecnie Stonecell jest w fazie testów w Portugalskim Laboratorium Narodowym (LNEC), które mają pozwolić na certyfikowanie jego bezpieczeństwa i opatentowanie rozwiązania. Pierwsze testy były pozytywne. Do tej pory firma sprzedała około 5000 mkw. systemu. Z powodzeniem od pięciu lat używa go także w swojej siedzibie w okolicach miasta Sintra, około 30 km od Lizbony. Stonecell ma jednak piętę achillesową – ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej nie należy do najbardziej optymalnych.

/pebe/

Foto: Granisintra
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-08-15
USD
S: 3,6726
K: 3,7468
CHF
S: 4,0401
K: 4,1217
EUR
S: 4,3542
K: 4,4422