Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Duka zaprasza na kamiennego drinka

Duka zaprasza na kamiennego drinka

Szwedzka sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz oferuje kamienne kostki barowe.

Kostki o boku ok. 2,5 cm wykonane są ze steatytu (kamienia mydlanego), który ma doskonałe właściwości gromadzenia ciepła. Dzięki temu mogą być stosowane zarówno do ciepłych napojów (dla podtrzymania ich temperatury) jak i do zimnych. W odróżnieniu od kostek lodu kamień nie rozwodni nam napoju, można stosować go wielokrotnie a w zależności od potrzeb możemy go schłodzić w lodówce lub podgrzać w mikrofalówce.
nagrobki

Steatyt to skrystalizowany talk z dodatkiem innych minerałów, które nadają mu barwę. Zastanawiać może użycie litej, mineralnej skały do celów konsumpcyjnych. Steatyt jest jednak w przeciwieństwie do marmurów czy granitów obojętny chemicznie - odporny na działanie mineralnych zasad (wykazujących działanie żrące roztworów wodorotlenków litowców i wapnia, oraz węglanów: sodu, potasu, amonu, a także roztworu amoniaku) jak i kwasów. Dzięki temu jego stosowanie jest zupełnie bezpieczne dla zdrowia. Charakteryzuje się też niską higroskopijnością, czyli nie wchłania i nie wiąże się z wodą, dzięki czemu nie poczujemy smaku poprzedniego napoju.

W salonach firmy Duka zestaw kostek barowych z kamienia należy do bestsellerów. W ofercie firmy można znaleźć także inne produkty wykonane lub inspirowane kamieniem, np. moździerz kuchenny czy świeczki w kształcie otoczaków.

/zap/
foto: Duka


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-12
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107