Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Na żywo z Izmiru

Na żywo z Izmiru

Pierwszy dzień targów w Izmirze za nami. Mało kto wie że targi Marble to obecnie druga co do wielkości impreza na świecie.
W trakcie ceremonii otwarcia z ust Prezesa Izfas (organizatora targów) i zarazem mera Izmiru Aziza Kocaoglu padły słowa o podjęciu próby walki o światowy prymat i prześcignięcia Werońskiego Marmomacca. Stwierdzenie to zdziwiło znaczną część publiczności. Wiadomo bowiem że największy problem organizatorów to brak miejsca w halach wystawowych. Na obecną edycję zaimprowizowano cztery namioty, a wiele stoisk jest na zewnątrz (co jest uciążliwe przy padającym obecnie deszczu). Udało nam się jednak dowiedzieć że przygotowywany jest plac pod budowę nowe centrum wystawowego którego oddana w przyszłym roku do użytku część będzie miała powierzchnię 330 tys. m2 (docelowo 600 tys. w 2013 r.!).

W tym roku w targach bierze udział 1112 wystawców (1094 w 2008r.), w tym z Turcji – 854. Dla porównania w targach Kamień we Wrocławiu brało udział 260 wystawców, z czego ok. 100 z Polski. Powierzchnia wystawiennicza zajęta przez firmy w Izmirze wynosi 42 500 m2 (we Wrocławiu – 7000).

Na targach możemy zaobserwować niemal wszystkie odcienie beżu w różnych strukturach, teksturach, kształtach, formach i aranżacjach... Beżowe marmur, wapień i trawertyn jak zwykle zdominowały ofertę firm wydobywczych znad Bosforu. Tradycyjnie także można dostrzec można sporą gamę marmurów w barwach czerwonych, czarnych i białych oraz dużą gamę marmurów onyksowych. Słowa uznania należą się wystawcom za inwencję, pomysłowość i estetykę stoisk. Tak wspaniale nie prezentuje kamienia nikt na świecie.

/elmz/

Izmir Fair - Izfas
Centrum wystawiennicze chwilę po otwarciu targów Marble

Stoisko firmy Alacakaya
Stoiska tureckich firm cieszą się sporym zainteresowaniem...

Stoisko firmy Taspinar
... należą do najefektowniejszych...

Stoisko firmy Tekmar
... i do największych na targach.
Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-10-27
USD
S: 3,8362
K: 3,9136
CHF
S: 4,2280
K: 4,3134
EUR
S: 4,5318
K: 4,6234