Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Pomiędzy niebem a ziemią

Pomiędzy niebem a ziemią

Położona na zboczu góry Izu-san – Shizouka w Japonii marmurowa willa od Mount Fuji Architects.

Weekendowa willa „Plus“ to dwie proste bryły przecinające się niemal koncentrycznie pod kątem prostym.

kamieniarstwo

Na poziomie dolnym znajdują się prywatne pokoje i łazienki oraz okazały taras z widokiem na Ocean Spokojny. Usytuowany pionowo poziom górny tworzy salon i kuchnia. Bryła przypomina nieco nieregularny krzyż rozpięty na naturalnym terenie.

nagrobki

Osi krzyża rozciąga się w kierunku Oceanu Spokojnego, na południe. Jego ramię zaś na las dębowy i białe brzozy. Pokoje w dolnym tarasie mają zapewniony widok na ocean i błękitne niebo. Z uspokajającego widoku zielonego lasu korzystać można z poziomu górnego.

blaty kuchenne

kamieniarstwo

Na elewacji budynku zastosowano biały, włoski marmur Bianco Brouille. Położono go również na posadzkach wewnątrz budynku. Kamień dostarczyła japońska firma Shirai Sekizai Company.

nagrobki

kamieniarstwo

Odbijające się na gładkiej fasadzie elementy otoczenia tworzą niezwykłą grę świateł. Kiedy błękit nieba i zieleń otaczających lasów spotkają sie na marmurowej powierzchni efekt jest urzekający.

Businessstone.com
foto: Ken’ichi Suzuki
Mont Fuji Architects StudioZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-10-27
USD
S: 3,8362
K: 3,9136
CHF
S: 4,2280
K: 4,3134
EUR
S: 4,5318
K: 4,6234