Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Sławniowice: Kopalnia marmuru sprzedana

Sławniowice: Kopalnia marmuru sprzedana

Zakończył się trudny proces prywatyzacyjny spółki Marmury Sławniowice.
Ministerstwo skarbu za 2 miliony 261 tys. złotych sprzedało 85 proc. udziałów spółki Marmury Sławniowice. Pozostałe 15 procent akcji otrzymają pracownicy.

Do ustnej licytacji, która odbyła się 27 maja zgłosił się tylko jeden oferent. Ministerstwo nie ujawnia kim jest nowy inwestor.

Nieoficjalnie mówi się, że to prywatny inwestor z Warszawy. Kupił kopalnię marmuru za cenę wywoławczą.

Akcje spółki udało się sprzedać dopiero za trzecim razem. Pierwsze ogłoszenie o sprzedaży pojawiło się w prasie 25 maja 2009. Przez kilka miesięcy resort skarbu negocjował warunki zbycia akcji z trzema zainteresowanymi firmami: Kopalnią Granitu Kamienna Góra, firmą Dolmar Jana Siuty oraz przedsiębiorstwem WPBK z Opola. W grudniu bez podania przyczyny ministerstwo zupełnie odstąpiło od negocjacji.

Kolejna próba prywatyzacji spółki z zaplanowaną na 22 marca aukcją została unieważniona ze względu na brak zgłoszeń ze strony inwestorów.

Spółka Marmur Sławniowice specjalizuje się w wydobyciu marmuru dolomitycznego i produkcji kamiennych elementów wykończenia wnętrz. Wydobywany surowiec występuje w dwóch odmianach: szaroniebieskiej i złocistej.

Foto. marmur-slawniowice.pl /ach/


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2019-09-21
USD
S: 3,8858
K: 3,9644
CHF
S: 3,9151
K: 3,9941
EUR
S: 4,2982
K: 4,3850