Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Od dziś arena DESIGN w Poznaniu

Od dziś arena DESIGN w Poznaniu

Międzynarodowej sławy projektant Karim Rashid, nowatorskie rozwiązania wzornicze, konkurs TOP DESIGN award, ekspozycje młodych adeptów polskiego wzornictwa oraz największych osobowości światowego designu – to tylko niektóre propozycje przygotowane przez organizatorów arena DESIGN 2010.

27 maja rozpocznie się druga edycja organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wydarzenia arena DESIGN. Na otwarciu będzie obecny Karim Rashid, legendarny projektant, autor ponad 3000 wzorów wdrożonych do produkcji i laureat wielu prestiżowych nagród. Rashid specjalnie na wydarzenie przygotował prelekcję pod tytułem „Design Zmienia Świat”, po wykładzie odpowie na pytania publiczności, a następnie będzie uczestniczył w konferencji prasowej

Gościem specjalnym drugiego dnia arena DESIGN będzie Li Edelkoort, światowej sławy trend forecaster, kobieta nazwana przez magazyn TIME jedną z 25 najbardziej wpływowych osób w świecie mody. Autorytet w dziedzinie wzornictwa i rektor najlepszej uczelni projektowej na świecie Design Academy w Eindhoven w drugim dniu wydarzenia wygłosi wykład pod tytułem „Jesteśmy rodziną: projektowanie i styl życia w przyszłości”.

Wydarzenie uświetni także swoimi prelekcjami wielu uznanych ekspertów i projektantów z całej Europy. Mocnym punktem programu bez wątpienia będą również, podzielone na 3 grupy tematyczne, panele dyskusyjne: 27 maja odbędzie się panel poświecony designowi, 28 maja panel dedykowany pojęciu design managment, a w dniu 29 maja paneliści skupią się na tematyce współczesnego systemu edukacji projektantów.

Rozstrzygnięcie konkursu TOP DESIGN award

Podczas arena DESIGN poznamy lauretaów konkursu TOP DESIGN award 2010. Konkurs ma na celu promocję innowacyjnych rozwiązań projektowych oraz firm inwestujących w dobre wzornictwo. 22 kwietnia odbyły się eliminacje do tegorocznego konkursu TOP DESIGN award, sześcioosobowe jury pod rzewodnictwem Pawła Balcerzaka wiceprezesa Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych wybrało 33 produkty, które ich zdaniem najlepiej odzwierciedlają normy współczesnego wzornictwa pod względem walorów estetycznych, innowacyjności, funkcjonalności i jakości wykonania. Wszystkie wybrane przez jurorów produkty będzie można obejrzeć na wystawie towarzyszącej wydarzeniu arena DESIGN 2010. Zwycięzców poznamy 27 maja o godzinie 16:00.

Wystawy

W ramach arena DESIGN obok wystawy projektów Rashida zostanie zorganizowany szereg znakomitych wystaw prezentujących realizacje zarówno uznanych jak i debiutujących projektantów. W programie m.in VIVA LED wystawa prac polskich projektantów i producentów lamp diodowych, przedstawiająca innowacyjne sposoby wykorzystania nowych technologii oraz wystawa projektów grupy młodych designerów PG13, która pod przewodnictwem Tomka Rygalika zaprezentuje eksperymentalny proces powstawania mebla. Zobaczyć będzie można również organizowaną przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie i Kwartalnik 2+3D wystawę Najlepsze Projekty Dyplomowe 08/09, a także prezentującą różnorodność technik i pomysłów w komunikacji wizualnej wystawę Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Osoby zainteresowane ekologią z pewnością zainteresuje ekspozycja PROECODIZAJN poświęcona ekologicznemu, świadomemu wzornictwu, zwolennicy dobrego designu na pewno nie przejdą też obojętnie obok wystawy NOTI COLORS BY DESIGNERS GUILD będącej premierą nowej linii tej marki. Z kolei wystawę najnowszych wzorów wazonów kolekcji Studio Line, w tym premier 2010 z targów Maison&Objet w Paryżu i Ambiente we Frankfurcie oraz wystawę unikalnych fotografii Karla Lagerfelda przygotowała firma Rosenthal.

Targi Designu moodFORM

W tym roku arena DESIGN odbędzie się równolegle z premierową edycją Targów Designu moodFORM. moodFORM to nowe wydarzenie wystawiennicze dla firm inwestujących w dobre wzornictwo. Specjalnie przystosowane strefy tematyczne umożliwią wszystkim branżom zaprezentowanie swoich produktów. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z nowymi rozwiązaniami wzorniczymi, pokazane zostaną różnorodne realizacje, które przekonują potencjalnych klientów swoją jakością, funkcjonalnością i unikalnym wyglądem. Ekspozycja zostanie zlokalizowana w pawilonie 7a.

Miejski projekt w ramach arena DESIGN

Miasto żyje designem to nowatorska inicjatywa angażująca w tematykę designu społeczność miejską. W ramach tego projektu odbędzie się szereg wystaw i warsztatów na terenie Poznania i okolic. W tym roku w ramach akcji Miasto żyje designem będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach projektowych PRZESTRZEŃ DLA SINGLA w skali 1:1, obejrzeć kultowe projekty zrealizowane dla VITRY, KNOLLA i XO DESIGN a także zapoznać się z innowacyjnymi pomysłami dotyczącymi budowania miejskich przestrzeni publicznych.

Rejestracja zwiedzających i sprzedaż e-biletów

Międzynarodowe Targi Poznańskie uruchomiły centrum obsługi zwiedzających online na platformie www.mtp24.pl. Za jego pośrednictwem można zakupić tańszy bilet elektroniczny lub zgłosić chęć udziału w targach poprzez wypełnienie i wydrukowanie ankiety rejestracyjnej będącej podstawą do zakupu biletu w kasie przy wejściu na teren ekspozycji. Aby korzystać z serwisu wymagana jest jednokrotna rejestracja i ustalenie indywidualnego hasła dostępu.

Zwiedzanie

Wydarzenie arena DESIGN 2010 oraz Targi Designu moodFORM będzie można zwiedzać w dniach od 27 do 29 maja w godzinach 10.00 - 18.00 a w dniu 30 maja w godzinach 10:00 – 16:00.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-08-05
USD
S: 3,7183
K: 3,7935
CHF
S: 4,0524
K: 4,1342
EUR
S: 4,3594
K: 4,4474