Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Marmurowe dywany

Marmurowe dywany

Dywany z kamienia stanowią nietypową alternatywę dla standardowej ceramiki łazienkowej i banalnych kafli.
Oryginalne kamienne dywany są dziełem wyspecjalizowanych rzemieślników z Indonezji, którzy ręcznie wytwarzają tam elementy, które później trafiają do łazienek. W Polsce można je znaleźć w ofercie krakowskiej firmy Lux4home, a także w salonach z artykułami do dekoracji wnętrz Max-Fliz w Krakowie oraz Quadro w Katowicach.
Model kamiennego dywanu widoczny na zdjęciu to cięta mozaika marmurowa ułożona na wzór kompasu. Całość przyklejona jest do silikonowego podkładu – siatki „mesh”, który nie pozwala na odklejanie się pojedynczych kamyczków i umożliwia łatwy montaż.

Wykorzystanie i odpowiednie zestawienie barw i kolorów marmuru pozwala tworzyć dowolne motywy dywanów, które swoją jakością i niepowtarzalnością zdobią wnętrza i nadają im wyjątkowy charakter.

Dywany z mozaiki marmurowej mają bardziej wyrównaną powierzchnię niż użyte w innych modelach pojedyncze kamienie otoczaki. Stąpanie w boso po takim dywanie wywołuje szereg pozytywnych doznań odczuwając naturalne elementy. Wbrew pozorom kamienie nie są zimne, zyskują i zachowują temperaturę wnętrza w którym są ułożone.

W ofercie firmy można znaleźć sporą ilość wzorów, zarówno barwnych jak i monochromatycznych. Istnieje też możliwość zamawiania dywanów z dowolnym motywem oraz dowolną średnicą. Przykładowo cena dywanu o średnicy 1 m wynosi około 2000 zł.
Dywany kamienne przeznaczone są do wnętrz hoteli, SPA, rezydencji oraz domów. Ze względu na nasze warunki klimatyczne nie nadają się one jednak do montażu na zewnątrz.

Foto: Lux4home, /ma/
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-10
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107