Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Kamieniarze na stadionie Legii

Kamieniarze na stadionie Legii

Nie oglądają meczu, ale zajmują się montażem kamiennych elementów, ścian, płyt i parkingów.

Sporo kamienia pojawi się na nowobudowanym, warszawskim stadionie Legii. Prace kamieniarskie rozpoczęły się na początku listopada ubiegłego roku.
Firma Bogdana Sroki z okolic Nowego Sącza zamontowała już kamienne blaty (ok. 30 sztuk), położyła 430 mkw. posadzek łazienkowych z granitu, zajęła się także elewacją z kamienia łupanego. Niedługo powstaną również kamienne schody z granitu z dwoma klatkami po dwadzieścia stopni.

Stadion otoczony jest kamienną ścianą wykonaną z szydłowieckiego piaskowca (1000 mkw.). Obróbka elewacji miała miejsce w zakładach kamieniarskich, a także na miejscu, ręcznie.

Dwa tygodnie temu ruszyły prace firmy kamieniarskiej Wolski. Przy budowie nowego stadionu zajmuje się ona kamiennymi parkingami i dojazdami. Do końca kwietnia ma wyłożyć ok. 12 tys. metrów kw. bruku. Zakończenie robót planowane jest z końcem października tego roku.

Roboty kamieniarskie prowadzone są z użyciem strzegomskiego granitu. W tamtejszych zakładach obrabiane są już płyty. Mają one 6 cm grubość i wielkość 50x50 cm, natomiast kostka brukowa ma rozmiar 9x11 cm.

Całość kosztów prac związanych z krawężnikami, parkingami i drogami dojazdowymi szacuje się na 5 mln złotych.

Fot. Adam Polak/stadion.legia.com/ma/Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-08-05
USD
S: 3,7183
K: 3,7935
CHF
S: 4,0524
K: 4,1342
EUR
S: 4,3594
K: 4,4474