Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Kamienne kostki poezji

Kamienne kostki poezji

Czarny ciosany granit, szkło i wiersze Baczyńskiego.


Przestrzenna instalacja z wygrawerowanymi wierszami Kamila Baczyńskiego stanie w Tychach na rewitalizowanym placu noszącym imię poety. Autorami projektu są rzeźbiarz Marek Chodorek oraz architekt Łukasz Łyduch.

Ten niekonwencjonalny pomnik tworzyć będą 23 moduły rozmieszczone na płycie placu oraz przyległej do niego ulicy Bocheńskiego. Ich liczba odpowiada ilości lat, które przeżył autor, uważany za jednego z najwybitniejszych poetów czasu okupacji.

Moduły w formie sześcianów o wymiarach 80 cm zbudowane zostaną z kamiennej bazy z czarnego granitu oraz szklanych tafli ułożonych warstwowo, na których wygrawerowane zostaną wiersze poety. Będzie można je czytać również w nocy dzięki zamontowanym w sześcianach lampom.

Kostki dodatkowo zostaną opatrzone płaszczyzną ze stali nierdzewnej, na których naniesione będą utwory Baczyńskiego napisane alfabetem Braille’a.

Inwestycja ma kosztować ok. 120 tys. zł i powinna być gotowa przed wakacjami.

Wizualizacja/ placbaczynskiego.tychy.pl/ach
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-08-05
USD
S: 3,7183
K: 3,7935
CHF
S: 4,0524
K: 4,1342
EUR
S: 4,3594
K: 4,4474