Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Aluzja do surowego materiału

Aluzja do surowego materiału

Wsłuchanie się w propozycje klienta bywa inspirujące.

Żartobliwe pytanie inwestora o możliwość wykorzystania odpadów zainspirowało architektów z biura Taylor_Smyth Architects z Toronto do stworzenia dekoru z rdzeni wiertniczych. To, co inwestor, kanadyjska spółka Agnico-Eagle Mines z siedzibą w Toronto, potraktował jako odpad, architekci przemienili w niezwykłą okładzinę ścienną.

Do szalonego pomysłu inwestora podeszli z wielką uwagą. Rdzenie pochodzące z odwiertów badawczych prowadzonych przez Agnico rozłożono na ziemi, a następnie dopasowano pod względem kolorystyki i wzoru. Wykonane kredą opisy próbek dokonane przez geologów nie tylko pozostawiono, ale nawet zabezpieczono, pozostawiając tym samym coś w rodzaju geologicznej dokumentacji.

Niezwykła okładzina zdobi teraz jeden z korytarzy siedziby spółki. Nie jest to jedyny kamienny element wystroju budynku wart uwagi. Część ścian wyłożono płytami trawertynu, w które wkomponowano aluminiowe listwy złotego koloru imitujące żyły złota. Wapiennymi płytami wyłożono również część posadzek i ścian, a wejście do sali konferencyjnej zarządu ozdobiono podświetlonym marmurem onyksowym. Zastosowany tak chętnie przez architektów kamień doskonale wpisuje się w politykę firmy oferującej „najwyższej klasy surowiec” – Agnico-Eagle zajmuje się wydobyciem złota.

Peter Becker

Fot. Taylor_Smyth Architects


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-10-27
USD
S: 3,8362
K: 3,9136
CHF
S: 4,2280
K: 4,3134
EUR
S: 4,5318
K: 4,6234