Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Optymistyczne perspektywy dla rynku blatów kamiennych w USA

Optymistyczne perspektywy dla rynku blatów kamiennych w USA

Według najnowszych badań rynkowych popyt na blaty z kamienia będzie w USA rósł w tempie 8 procent rocznie, aby w 2013 roku osiągnąć poziom 66 mln stóp kw.

Raport „Countertops”, na które powołuje się portal Stoneworld.com, opublikowała firma badawcza The Fredonia Group, Inc. z Cleveland.

Jak twierdzą analitycy największy popyt na blaty nastąpi w 2013 roku, a wspomagany będzie przez ożywienie w budownictwie mieszkaniowym, rosnącą liczbę domów wymagających wymiany blatów, jak również coraz większą liczbę konsumentów zgłaszających zapotrzebowanie na blaty kamienne oraz te wykonane z materiałów kwarcytowych, ze względu na ich wysoką jakość, wytrzymałość i estetykę.

W budownictwie niekomercyjnym nastąpi natomiast zmniejszenie popytu na blaty spowodowany ograniczeniem inwestycji tego typu. Perspektywy wzrostu rysują się jedynie w segmencie instytucjonalnym, jak pomieszczenia medyczne, edukacyjne, sale i miejsca zawiązane z publicznym żywieniem.

źródło: Stoneworld.com/ ach


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-09-23
USD
S: 3,7867
K: 3,8631
CHF
S: 4,1298
K: 4,2132
EUR
S: 4,4413
K: 4,5311