Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Optymistyczne perspektywy dla rynku blatów kamiennych w USA

Optymistyczne perspektywy dla rynku blatów kamiennych w USA

Według najnowszych badań rynkowych popyt na blaty z kamienia będzie w USA rósł w tempie 8 procent rocznie, aby w 2013 roku osiągnąć poziom 66 mln stóp kw.

Raport „Countertops”, na które powołuje się portal Stoneworld.com, opublikowała firma badawcza The Fredonia Group, Inc. z Cleveland.

Jak twierdzą analitycy największy popyt na blaty nastąpi w 2013 roku, a wspomagany będzie przez ożywienie w budownictwie mieszkaniowym, rosnącą liczbę domów wymagających wymiany blatów, jak również coraz większą liczbę konsumentów zgłaszających zapotrzebowanie na blaty kamienne oraz te wykonane z materiałów kwarcytowych, ze względu na ich wysoką jakość, wytrzymałość i estetykę.

W budownictwie niekomercyjnym nastąpi natomiast zmniejszenie popytu na blaty spowodowany ograniczeniem inwestycji tego typu. Perspektywy wzrostu rysują się jedynie w segmencie instytucjonalnym, jak pomieszczenia medyczne, edukacyjne, sale i miejsca zawiązane z publicznym żywieniem.

źródło: Stoneworld.com/ ach


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-08-21
USD
S: 3,7321
K: 3,8075
CHF
S: 3,7554
K: 3,8312
EUR
S: 4,2650
K: 4,3512

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl