Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Kamienna tapeta

Kamienna tapeta

Kamień, który daje się naturalnie giąć i formować? Choć brzmi niewiarygodnie jest dostępny na rynku w postaci cienkościennych okładzin z naturalnego piaskowca o grubości zaledwie do jednego do trzech milimetrów.

Zachowując stworzony przez naturę wygląd naturalnego kamienia, z jego barwą i niepowtarzalną strukturą użyłkowań, jest od niego znacznie lżejszy, waży zaledwie 2,5 kilograma na metr kwadratowy i nie wymaga skomplikowanego montażu. Ten plastyczny materiał łączy w sobie cechy tapety ściennej, płytki ceramicznej, podłogowej czy wielkoformatowej. Znajduje zastosowanie przede wszystkim na elewacjach, ścianach oraz posadzkach budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, a także jako materiał dekoracyjny.

Piaskowiec we wnętrzach

Plastyczna okładzina z piaskowca jest bardzo podatna na zmiany kształtu podczas obróbki cieplnej, dopasowuje się do każdych konturów i można ją stosować na niemal dowolnym podłożu. Bezfugowo daje się zamontować na ścianach, podłogach, sztukateriach, cokołach, rogach i zaokrągleniach, a nawet meblach. W dodatku nie ma różnicy czy pokrywany obiekt jest z betonu, drewna, gipsu, czy tez tworzywa sztucznego.

Przydaje się także w budowach restauracyjnych, ze względu na swoją minimalną grubość nie ingeruje w wysokości czy szerokość istniejących wnętrz. Można ją kłaść bezpośrednio na stare płytki bez konieczności wcześniejszego demontażu. Oszczędza to czas pracy ekip remontowych, kosztów, eliminuje konieczność usuwania gruzu, ogranicza do minimum brud i kurz.

Obecne projektowane są także okładziny do obszarów zewnętrznych, mające zastosowanie w przypadku tarasów lub powierzchni mocno zniszczonych. Taka podłoga jest niewrażliwa na warunki klimatyczne i nawet przy mocnym obciążeniu jest odporna na ścieranie.

Niezwykłe efekty dekoracyjne uzyskuje się w zestawieniu kamienia ze światłem. Tego typu kompozycja ożywia wnętrza i emanuje ciepłem. Dzięki przepuszczaniu światła okładzinę można stosować w produkcji lamp i artystycznych ozdób. Łatwość obróbki sprawia, że można z niej tworzyć wiele detalów m.in. wazony, elementy mebli czy małą architekturę.

Pełen tekst będzie dostępny w najnowszym numerze „nowego Kamieniarza”

Fot. X-Stone /Interfox-Europa
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-12
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107