Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Kamień zaaranżowany

Kamień zaaranżowany

Na wnętrzarskich targach "Abitare il tempo" „Zamieszkiwać czasoprzestrzeń”, które odbędą się 17-21 września w Weronie zrealizowany zostanie nowy pomysł aranżacji kamienia.

Targi te to impreza prezentująca zagospodarowanie wnętrz. Nowatorski pomysł w zakresie ekspozycji zaproponowała grupa architektoniczna Perusko – Satori (architekci: Diego Perusko i Davide Satori). Namówiła ona do współpracy kilka firm dla realizacji nowego podejścia do eksponowania swoich produktów.

Przewodni temat architektury wnętrz będzie rozwinięty i przedstawiony w sposób niekonwencjonalny: nie będzie zwykłego stoiska targowego czy show-roomu danej firmy - na ich miejscu powstanie przestrzeń, w której firmy-partnerzy będą razem współpracować nad realizacją jednego projektu będącego owocem twórczej wizji architektów.

Dzięki temu na miejsce firm konkurujących ze sobą wchodzą "wspólnicy", biorący udział w tworzeniu przestrzeni ekspozycyjnej we "wciągającej" je atmosferze wzajemnej kontaminacji. Realizowanie przez kilka firm jednej idei architektonicznej pozwoli zwiedzającym zobaczyć pełnię twórczych możliwości ofert firm biorących udział w ekspozycji.

W realizacji tego planu biuro architektoniczne Petrusko-Satori wspierać będą firmy: Etakron s.r.l.- zajmująca się koordynacją i instalacją architektoniczną, Wireomatic s.r.l.- odpowiedzialna za modele w 3D, Variante Zero - komunikacja wizualna i website oraz Tutondo – zapewniająca dźwięk podczas targów.

Do realizacji zaproszono takie firmy jak: Euro Porfidi, Albor, Alfascale (schody), FBS, Ghizzi&Benatt (drzwi), Iotti, Petra Antiqua. Są więc wśród zaproszonych również i firmy kamieniarskie.

Petra Antiqua oferuje płytki i inne elementy kamienne w wersji postarzanej i ornamentowanej. Euro Porfidi to wydobywca i producent porfiru, którego główną ideą jest innowacja z równoczesnym zachowaniem tradycji oraz skierowanie uwagi na poszukiwanie nowych produktów i obróbek, które wzbogacają przestrzeń architektoniczną. Firma ta jako pierwsza produkuje blaty kuchenne z porfiru. Od niedawna jest obecna również na rynku polskim.

Prace nad realizacją projektu trwają. Po ich zrealizowaniu pokażemy rezultaty na łamach Nowego Kamieniarza.

/red./Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-12
USD
S: 3,9037
K: 3,9825
CHF
S: 4,1603
K: 4,2443
EUR
S: 4,4213
K: 4,5107