Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Zatrzymano podejrzanych o dewastację nagrobków

Zatrzymano podejrzanych o dewastację nagrobków

Już pięć osób zatrzymali bydgoscy policjanci w sprawie uszkodzenia nagrobków na cmentarzu przy ulicy Wiślanej.

W czwartek w ręce funkcjonariuszy prowadzących dochodzenie w tej sprawie wpadły kolejne osoby. - Zatrzymani to 21 i 22 letni mężczyźni. Obaj usłyszeli zarzuty uszkodzenia nagrobków. Czy zostaną aresztowani zadecyduje sąd – poinformował kom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Tydzień wcześniej zarzut popełnienia przestępstwa przedstawiono trzem młodym bydgoszczanom. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z komendy miejskiej nad sprawą pracują od 18 lipca. Wtedy to nieznani sprawcy zdemolowali li miejski cmentarz niszcząc blisko 170 nagrobków. Zniszczenia zostały dokonane w jednej z najnowszych alejek cmentarza, w której stosunkowo niedawno zamontowano nagrobki.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy


REKLAMA
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-04-24
USD
S: 3,9231
K: 4,0023
CHF
S: 3,9398
K: 4,0194
EUR
S: 4,2228
K: 4,3082

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Zapowiedzi Relacje

Targi

Stone+tec

Stone+tec

Norymberga, Niemcy, 13-16 czerwca 2018 r.
Organizator: Nürnberg Messe,
www.stone-tec.com


(Sobota, 27 maja 2017, 18:00)