Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Zatrzymano podejrzanych o dewastację nagrobków

Zatrzymano podejrzanych o dewastację nagrobków

Już pięć osób zatrzymali bydgoscy policjanci w sprawie uszkodzenia nagrobków na cmentarzu przy ulicy Wiślanej.

W czwartek w ręce funkcjonariuszy prowadzących dochodzenie w tej sprawie wpadły kolejne osoby. - Zatrzymani to 21 i 22 letni mężczyźni. Obaj usłyszeli zarzuty uszkodzenia nagrobków. Czy zostaną aresztowani zadecyduje sąd – poinformował kom. Maciej Daszkiewicz z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Tydzień wcześniej zarzut popełnienia przestępstwa przedstawiono trzem młodym bydgoszczanom. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z komendy miejskiej nad sprawą pracują od 18 lipca. Wtedy to nieznani sprawcy zdemolowali li miejski cmentarz niszcząc blisko 170 nagrobków. Zniszczenia zostały dokonane w jednej z najnowszych alejek cmentarza, w której stosunkowo niedawno zamontowano nagrobki.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy


REKLAMA
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-25
USD
S: 3,6109
K: 3,6839
CHF
S: 3,7643
K: 3,8403
EUR
S: 4,2606
K: 4,3466

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl