Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Kotwiczenie nagrobków

Kotwiczenie nagrobków

Stabilność pomników to problem, z którym spotykamy się na każdym cmentarzu.

Ciekawe rozwiązanie w tym zakresie zaprezentowała pod koniec maja podczas targów Stone+tec w Norymberdze niemiecka firma SpittelMeister. W miejscu przyszłego nagrobka montowana jest wykonana ze stali i wzmocniona cementem kotwica. Główną jej częścią są dwie długie i solidne kotwy zagłębiające się w ziemię, połączone poprzeczną stalową belką, do której mocowany jest nagrobek.

Opatentowane przez SpittelMesiter urządzenie nazywa się TA-Anker. Testy wytrzymałościowe wykazały, że konstrukcja traci swoje właściwości dopiero pod naciskiem bocznym pod ciężarem 0,5 tony. Może być stosowane w dowolnym rodzaju gruntu.

Firma posiada swoją siedzibę w Kolonii i Pforzheim. Więcej informacji na stronie www.ta-anker.info.

Peter Becker
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-25
USD
S: 3,6109
K: 3,6839
CHF
S: 3,7643
K: 3,8403
EUR
S: 4,2606
K: 4,3466

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl