Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Kotwiczenie nagrobków

Kotwiczenie nagrobków

Stabilność pomników to problem, z którym spotykamy się na każdym cmentarzu.

Ciekawe rozwiązanie w tym zakresie zaprezentowała pod koniec maja podczas targów Stone+tec w Norymberdze niemiecka firma SpittelMeister. W miejscu przyszłego nagrobka montowana jest wykonana ze stali i wzmocniona cementem kotwica. Główną jej częścią są dwie długie i solidne kotwy zagłębiające się w ziemię, połączone poprzeczną stalową belką, do której mocowany jest nagrobek.

Opatentowane przez SpittelMesiter urządzenie nazywa się TA-Anker. Testy wytrzymałościowe wykazały, że konstrukcja traci swoje właściwości dopiero pod naciskiem bocznym pod ciężarem 0,5 tony. Może być stosowane w dowolnym rodzaju gruntu.

Firma posiada swoją siedzibę w Kolonii i Pforzheim. Więcej informacji na stronie www.ta-anker.info.

Peter Becker
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-07-23
USD
S: 3,6019
K: 3,6747
CHF
S: 3,7661
K: 3,8421
EUR
S: 4,1643
K: 4,2485

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.