Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 8 wersja bezpłatna

NK 8 wersja bezpłatna

Na okładce pierwszego tegorocznego numeru Temida, co w oczywisty sposób zwiastuje sądową tematykę. Parapet za 100 000 zł. to tekst, w którym przedstawiliśmy przykład próby uzyskania korzyści materialnych z zastrzeżenia tytułowego parapetu jako wzoru wspólnotowego.

Jak można zastrzec parapet skoro to przedmiot który od setek a może i tysięcy lat znajdziemy w każdym domu? Okazuje się, że można. Sytuacja zgoła kuriozalna, jednak jak najbardziej prawdziwa.
Na łamach zimowego numeru znajdziemy także fotorelacje z poznańskich targów Stone (do ubiegłego roku jedynych targów kamieniarskich w Polsce) wróciliśmy do wydarzeń sprzed dwóch miesięcy i zapytaliśmy organizatora o to, jak ich zdaniem wypadły. Z tematyką targową związany jest kolejny wywiad w którym wyprzedziliśmy nieco czas i zapytaliśmy organizatorów planowanych na czerwiec br. targów Marble Warsaw Fair jakie ich zdaniem będą te nowe targi kamieniarskie organizowane przez Ptak Warsaw EXPO. Czy w Polsce jest miejsce na dwie coroczne targowe imprezy?
Wywiad to również doskonała okazja, aby zapytać o 20 lat działania firmy. Pytany był Adrian Buraczyński, a firmą Magemar Polska, świętujący swoje 20-lecie właśnie podczas listopadowych targów Stone. Na stronach NK przeniesiemy się też do egzotycznej Angoli, jak okazuje się po lekturze wywiadu z Radkiem Muszyńskim z firmy Extra Price słynacej nie tylko z diamentów i ropy naftowej ale także wspaniałych kamieni naturalnych.
Na początku roku Instytut PANTONE prezentuje kolor roku. W tym roku został nim Classic Blue, o którym pisze Magda Rocławska. Czy Classic Blue będzie miał znaczący wpływ na tegoroczne mody i trendy w branży kamieniarskiej?
W tekście Wykonywanie umów handlowych i dochodzenie należności - podstawowe zagadnienia praktyczne adwokat Beata Ordowska przybliżyła uwagę na co należy zwrócić uwagę podczas przygotowywania i realizowania zapisów umów, aby skutecznie zabezpieczyć się przed potencjalnym ryzykiem.
Kamienna mała architektura we Wrocławiu to z kolei artykuł, który powstał na bazie pracy magisterskiej mgr inż. Pauliny Zalewskiej we współpracy z prof. dr hab. Markiem Lorencem. Jak tytuł wskazuje traktuje on o wybranych elementach kamiennej architektury stolicy Dolnego Sląska.
W numerze kontynuujemy nasz ubiegłoroczny „serial” o chemii kamieniarskiej. Tym razem prezentujemy wybrane mrozoodporne kleje epoksydowe.
W dziale Oferty producentów przedstawiliśmy wybrane maszyny CNC firmy Shengda oraz możliwości szlifierki prostolioniowej ENKONG ZM9
Na stronach NK nie zabrakło też felietonu Sławomira Mazurka. Tym razem podzielił się z nami swoimi refleksjami - jak podkreśla całkowicie subiektywnymi, dotyczącymi ubiegłorocznych targów Stone.

Przypominamy, że od stycznia 2019 roku Nowy Kamieniarz wydawany jest w nowej formule – wersji płatnej (szczegóły prenumeraty wersji płatnej znajdziecie klikając w ten link: http://nowykamieniarz.pl/prenumerata,artykul-69 i bezpłatnej (dystrybuowanej do firm oraz dostępnej w Internecie).

Bezpłatna wersja Nowego Kamieniarza nr 8 dostępna:
https://issuu.com/skivak_press/docs/nkbezplstyczlut20Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-23
USD
S: 3,6932
K: 3,7678
CHF
S: 4,1691
K: 4,2533
EUR
S: 4,4872
K: 4,5778