Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 7 wersja bezpłatna

NK 7 wersja bezpłatna

Dlaczego EKO? to pytanie, na które każdy przedsiębiorca a właściwie każdy człowiek powinien sobie odpowiedzieć indywidualnie.

Nie używamy plastikowych reklamówek i słomek, szanujemy wodę, segregujemy śmieci. To moda czy już norma? Jak powiedział jeden z naszych sondowych rozmówców nie chciałby, żeby "bycie eko" było tylko modą, bo ta może szybko przeminąć. Redakcja Nowego kamieniarza podpisuje się pod tym twierdzeniem obiema rękami. Patrząc na zanieczyszczenie naszego środowiska, wszechobecny SMOG nie możemy już obojętnie przechodzić obok tych tematów. Cytując wypowiedź z sondy Tomasz Staniszewskiego w dzisiejszych czasach dbanie o nasze najbliższe środowisko to nie jest już żadna fanaberia ale pewien standard, świadczący o naszej kulturze.
Ekologia to motyw przewodni 113 numeru Nowego kamieniarza. Dr. Michał Ruszkowski zajął się śladem węglowym, i próbuje sprawdzić jaki ślad pozostawia w naszym otoczeniu branża kamieniarska. Marcela Szych odpowiada z kolei na pytanie: Czy w ogóle warto być eko? Grzegorz Okoński przybliżył modele kilku najpopularniejszych hybryd i elektryków, bo od tych napędów z pewnością nie ma odwrotu i za klika lat będą (na razie dotyczy to szczególnie hybryd) będą dominowały na naszych drogach. Okazuje się, chociaż dla niektórych może to być nieco kontrowersyjne, że nawet pogrzeby mogą być eko. W numerze znajdziemy także wywiad z Andrzejem Pogórskim, zastępcą inspektora okręgowego pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu, w którym przybliżył tematykę kontroli przeprowadzanych w zakładach kamieniarskich i kamieniołomach Dolnego Śląska.
Oczywiście cały numer nie jest eko. W przededniu poznańskich targów Stone, przygotowaliśmy dla naszych Czytelników listę wszystkich firm uczestniczących w tym wydarzeniu. Pogrupowaliśmy ich wg. hal, w których będą się wystawiać, co powinno ułatwić poruszanie się po targowych halach.
Mecenas Agnieszka Krysik pisze o Sukcesji inaczej, Jörgen Lundgren przybliża nam działalność firmy Hallindens Granit, Luca Melandri z Zenesis Solutions SRL nowatorską technologię cięcia granitu diamentowymi strunami, a Sabina i Adam Kula, opowiedzieli o modernizacji parku maszynowego w Zakładzie Kamieniarskim Schmidt Ferdynand. W numerze znajdziemy również „sylwetki” tak znanych firm jak Marmi Corradini, Wires Engineering COFIPLAST czy firmy Shengda.
Na stronach Nowego Kamieniarza wróciliśmy jeszcze do targów Marmomac w Weronie. W naszej fotorelacji podsumowującej tę największą europejską kamieniarską imprezę targową piszemy o nowościach, które tam zaprezentowano, a Magda Rocławska skupiła się na The Italian Stone Theatre, który podczas Marmomac jest latarnią wskazującą w którym kierunku będzie w najbliższym okresie podążał kamieniarski dizajn.
Prof. Marek Lorenc zabrał nas na wycieczkę do włoskiego podziemnego miasta Matery, a Sławomir MAzurem kontynuuje zwiedzanie francuskiego departamentu Tarn.
W dalszej części numeru kolejny odcinek poświęcony prezentacji wybranych środków chemicznych – tym razem preparaty do pielęgnacji nagrobków.
Oczywiście mamy też stałe pozycje informacje z kraju i świata, oferty producentów (fugi i kleje OTTO Chemie z oferty firmy Oppold Polska, linie polerskie Storm z oferty firmy Euro-Arss, boczkarkę BBF-2W firmy Chatech, Genyę oferowaną przez Bretona, boczkarkę LCV 711 Magnum Marmo Meccanica z ofery firmy O&M Stone oraz piłę mostową Venkon Brembana którą w ofercie posiada Mach Plus) i oczywiście felieton Sławomira Mazurka.

Przypominamy, że od stycznia 2019 roku Nowy Kamieniarz wydawany jest w nowej formule – wersji płatnej (szczegóły prenumeraty wersji płatnej znajdziecie klikając w ten link: http://nowykamieniarz.pl/prenumerata,artykul-69 i bezpłatnej (dystrybuowanej do firm oraz dostępnej w Internecie).

Bezpłatna wersja Nowego kamieniarza nr 1 dostępna:
https://issuu.com/skivak_press/docs/bezplatna_listop_2019Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-23
USD
S: 3,6932
K: 3,7678
CHF
S: 4,1691
K: 4,2533
EUR
S: 4,4872
K: 4,5778