Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 95

NK 95

Majowo-czerwcowy Nowy kamieniarz dociera właśnie do Czytelników, a w numerze:


na okładce Malta, a właściwie maltańskie wapienie globigerynowe, z których słynie architektura tej wyspy. Tekst prof. Janiny Wiszniewskiej jest I częścią materiału poświęconego tej wspaniałej i coraz częściej odwiedzanej przez polskich turystów Malcie. To nie jedyny tekst tego numeru poświęcony architekturze. Elżbieta Tołkanowicz przedstawiła historię powstania i budowy Centrum Opatrzności Bożej, której częścią jest Świątynia Opatrzności Bożej. Oczywiście spora część materiału poświęcona jest kamieniom, których w tym monumentalnym obiekcie nie brakuje. Natomiast prof. Jacek Rajchel przedstawił zapomniany kamień, jakim jest tuf filipowicki. W numerze znalazła się również informacja o dworcu Łódź Fabryczna, który także ze względu na użyty do jego wykończenia granit robi duże wrażenie.
W numerze nie mogło zabraknąć dawki fachowej wiedzy. Sławomir Mazurek podzielił się z Czytelnikami swoją wiedzą na temat doboru kamienia w zależności od funkcji, którą ma pełnić.
Tradycyjnie przygotowując numer odwiedziliśmy kilka zakładów. Tym razem o swojej pracy i planach opowiedzieli nam: Szymon Pudelski z Kopalni Zimnik, Paweł Jabłoński z firmy Cemadiam, Paweł Bereza z Pamiru, bracia Buganiukowie z firmy MEJA Buganiuk, Zbigniew Więcko z Granimexu oraz Hans Rasmusson z firmy Hallindens Granit.
W dziale technologie znajdziemy prezentacje mobilnego digitalizera Proliner, numerycznej piły mostowej Worthy Optima od Bretona oraz nowości firmy Neolith.
Z pewnością wielu Czytelników czeka na cykliczne teksty naszych felietonistów. W tym numerze Sławomir Mazurek „wziął na warsztat” stereotypy a Jarosław Rocławski rozprawił się z deficytem budżetowym.

Miłej lektury.

Dla Czytelników preferujących "wirtualną lekturę" link do najnowszego wydania Nowego Kamieniarza.
Wersja papierowa 95. numeru NK dostępna jest po zamówieniu prenumeraty.Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2019-09-15
USD
S: 3,8911
K: 3,9697
CHF
S: 3,9312
K: 4,0106
EUR
S: 4,2942
K: 4,3810