Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 94

NK 94

Drugi tegoroczny numer Nowego Kamieniarza dociera już do czytelników. O czym przeczytacie na łamach 94. numeru naszego magazynu?

Na okładce marmur, także w nieco innym wydaniu. Magda Rocławska-Harań 
w swoim artykule „Kult białego marmuru” przedstawia wpływ tego szlachetnego kamienia na dzisiejszy design. Jak się okazuje po białym, może przyjść kolej na czarny. Jak mówią pożyjemy zobaczymy.
W marcowo-kwietniowym numerze nie mogło zabraknąć foto-relacji z największych targów kamieniarskich w chińskim Xiamen, które jak wynika z relacji, w najbliższych latach mają być... a jakże, jeszcze większe. 
Będąc przy targach w numerze także relacja z rodzimej Budmy oraz wręczenia nagrody w konkursie Trawertyn Design 
W nowym numerze NK nie mogło zabrakną maszyn. Grzegorz Okoński, przygotował tym razem przegląd maszyn używanych do szlifowania i renowacji kamiennych posadzek. W numerze również „maszynowy” tekst Sławomira Mazurka o waterjetach. 
Oprócz tego polecamy także wywiady z ludźmi z branży: Mariuszem Staszakiem, Mariuszem Fiks i Ralfem Witzigmannem. 
Prócz wymienionych tematów, jak zwykle całkiem spora dawka wiedzy geologicznej: „Onyks niejedno ma imię”, to tekst w którym dr Paweł Zagożdżon wziął pod lupę oczywiście onyksy, „Granit tatrzański w architekturze Krakowa” autorstwa prof. Jacka Rajchela dotyczy rzecz jasna tytułowego bohatera, a „Wapienie i dolomity przyjmujące poler” są przeglądem kamieni architektonicznych przygotowanym przez prof. Jana Bromowicza. 
Wielu czytelników z pewnością z ciekawością zajrzy też na strony naszych felietonistów.
Miłej lektury!
94. numer magazynu Nowy Kamieniarz w wersji w wersji elektronicznej.

Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2019-07-20
USD
S: 3,7611
K: 3,8371
CHF
S: 3,8094
K: 3,8864
EUR
S: 4,2189
K: 4,3041

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie