Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 91

NK 91

Rozpoczęła się dystrybucja 91. wydania 91. numeru Nowego Kamieniarza.

Na okładce tego numeru znalazł się tekst naszego współpracownika z Ukrainy o tamtejszych złożach granitu. „Rynek granitów na Ukrainie” Olega Majewskiego jest raportem o tym popularnym kamieniu naszych wschodnich sąsiadów. Znajdziemy w nim m.in. informacje dotyczące zasobów, sposobów wydobycia oraz statystyki dotyczące exportu.
W numerze znajdziemy także wywiad z Katarzyną Sołtysiak, dyrektorem handlowym łódzkiej Hurtowni Magma, która m.in. opowiedziała nam o historii powstania „filmoteki” kamieni będących w ofercie tej firmy.
Paweł Okoński w artykule „Ekologia i ekonomia” przedstawił możliwości i potrzeby związane z instalacjami w zakładach kamieniarskich oczyszczalni wody.
W numerze znajdziemy ponadto tekst prof. J. Bromowicza „Piaskowce Karpat”. w którym ze zwykłą sobie szczegółowością opisał występujące w tym regionie kraju piaskowce. Prof. J. Rajchel zajął się natomiast krzemieniami jurajskimi, które wykorzystano w historycznych budowlach Krakowa. Nasz felietonista Sławomir Mazurek oprócz felietonu, w którym tym razem zajął się branżową solidarnością i wiarą w moc wspólnego działania, podzielił się także wspomnieniami z podróży w rejony Tuluzy we Francji. Materiał oraz wspaniałe zdjęcia z wojaży na pewno oddaje „ducha” tego fantastycznego regionu.
„Indyjski szwed?” to z kolei tekst Michała Firleja, w którym przybliża Czytelnikom problematykę nazewnictwa kamieni w aspekcie zgodności z obowiązującymi normami.
Na pozostałych stronach tradycyjna duża porcja fachowej, kamieniarskiej wiedzy, opinie ludzi z branży, krótkie informacje z kraju i ze świata. .

Dla Czytelników preferujących "wirtualne czytanie" link do najnowszego wydania Nowego Kamieniarza.
Wersja papierowa 91. numeru NK dostępna jest po zamówieniu prenumeraty.Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-05-22
USD
S: 3,7170
K: 3,7920
CHF
S: 3,8109
K: 3,8879
EUR
S: 4,1587
K: 4,2427

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Zapowiedzi Relacje

Targi

Stone+tec

Stone+tec

Norymberga, Niemcy, 13-16 czerwca 2018 r.
Organizator: Nürnberg Messe,
www.stone-tec.com


(Sobota, 27 maja 2017, 18:00)