Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 91

NK 91

Rozpoczęła się dystrybucja 91. wydania 91. numeru Nowego Kamieniarza.

Na okładce tego numeru znalazł się tekst naszego współpracownika z Ukrainy o tamtejszych złożach granitu. „Rynek granitów na Ukrainie” Olega Majewskiego jest raportem o tym popularnym kamieniu naszych wschodnich sąsiadów. Znajdziemy w nim m.in. informacje dotyczące zasobów, sposobów wydobycia oraz statystyki dotyczące exportu.
W numerze znajdziemy także wywiad z Katarzyną Sołtysiak, dyrektorem handlowym łódzkiej Hurtowni Magma, która m.in. opowiedziała nam o historii powstania „filmoteki” kamieni będących w ofercie tej firmy.
Paweł Okoński w artykule „Ekologia i ekonomia” przedstawił możliwości i potrzeby związane z instalacjami w zakładach kamieniarskich oczyszczalni wody.
W numerze znajdziemy ponadto tekst prof. J. Bromowicza „Piaskowce Karpat”. w którym ze zwykłą sobie szczegółowością opisał występujące w tym regionie kraju piaskowce. Prof. J. Rajchel zajął się natomiast krzemieniami jurajskimi, które wykorzystano w historycznych budowlach Krakowa. Nasz felietonista Sławomir Mazurek oprócz felietonu, w którym tym razem zajął się branżową solidarnością i wiarą w moc wspólnego działania, podzielił się także wspomnieniami z podróży w rejony Tuluzy we Francji. Materiał oraz wspaniałe zdjęcia z wojaży na pewno oddaje „ducha” tego fantastycznego regionu.
„Indyjski szwed?” to z kolei tekst Michała Firleja, w którym przybliża Czytelnikom problematykę nazewnictwa kamieni w aspekcie zgodności z obowiązującymi normami.
Na pozostałych stronach tradycyjna duża porcja fachowej, kamieniarskiej wiedzy, opinie ludzi z branży, krótkie informacje z kraju i ze świata. .

Dla Czytelników preferujących "wirtualne czytanie" link do najnowszego wydania Nowego Kamieniarza.
Wersja papierowa 91. numeru NK dostępna jest po zamówieniu prenumeraty.Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2019-01-18
USD
S: 3,7248
K: 3,8000
CHF
S: 3,7472
K: 3,8230
EUR
S: 4,2414
K: 4,3270

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie