Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 90

NK 90

Rozpoczęła się dystrybucja 91. numeru Nowego Kamieniarza.

Głównym tematem 90. numeru Nowego Kamieniarza są oczywiście targi Marmomacc 2016, które jak zapewniają organizatorzy mają być większe od zeszłorocznej jubileuszowej edycji. Z myślą o naszych rodakach, którzy wybierają się do Werony przygotowaliśmy przewodnik targowy, dzięki któremu bez problemu odnajdą wszystkich polskich wystawców i polskich przedstawicieli firm, które mają swoje stoiska na Marmomacc 2016 (w przewodniku znajdują się także telefony kontaktowe). Jesiennych targów w Weronie dotyczy również nasza sonda, w której zapytaliśmy przedstawicieli naszych przedsiębiorców: Czywarto jeździć do Werony? Oczywiście na łamach NK przeczytacie również czego można spodziewać się na stoiskach i jakie imprezy towarzyszące przygotowali w tym roku organizatorzy Marmomacc.
W numerze jak zwykle ciekawe wywiady. Tym razem na nasze pytania odpowiadali: Jolanta Brukwicka z Bronzo, Filip Bitner z Międzynarodowych Targów Poznańskich, Wojciech Mariański z Granitona oraz Grzegorz Świerczewski z Mazowieckiej Grupy Handlowej.
W 90. numerze nie zabrakło artykułów autorów doskonale znanych naszym czytelnikom. Prof. J. Bromowicz zajął się w tym numerze świętokrzyskimi piaskowcami, prof. J. Rajchel przedstawił krakowskie odbojnice, które wciąż można podziwiać w zabytkowych kamienicach, a prof. M. Lorenc przygotował tekst o kamiennych pochówkach.
Na stronach NK znajdziemy też kontynuację tekstu dr. T. Pawlika „Mineralogiczne skarby” – mini-przewodnika po rodzimych stanowiskach obfitujących we wspaniałe okazy mineralogiczne. W ciekawostki, oczywiście związane z kamieniami, a właściwie historią ich powstawania obfituje natomiast tekst dr. P. Zagożdżona „Kamienni ekstrem(al)iści”.
Natomiast ci, którzy chcą dowiedzieć się, co jest najstarszym zabytkiem wykonanym z rodzimego pińczaka powinni otworzyć NK na tekście „Kamień pińczowski” autorstwa E. Paw i D. Grenia debiutujących na łamach naszego czasopisma.
Na pozostałych stronach tradycyjna duża porcja fachowej, kamieniarskiej wiedzy, felietony, opinie.
Miłej lektury
Dla Czytelników preferujących "wirtualne czytanie" link do najnowszego wydania Nowego Kamieniarza.
Wersja papierowa 90 numeru NK dostępna jest po zamówieniu prenumeraty.Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-11-15
USD
S: 3,7487
K: 3,8245
CHF
S: 3,7228
K: 3,7980
EUR
S: 4,2486
K: 4,3344

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie