Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 89

NK 89

Letni, lipcowy 89. numer Nowego Kamieniarza jest już w drodze do Czytelników W najnowszym numerze jak zwykle pokaźna dawka wiedzy fachowej, felietony, opinie wywiady z ludźmi z branży. Na stronach m.in artykuł „Nie taki diabeł straszny?” będący przeglądem narzędzi do obróbki spieków kwarcowych. W tym samym dziale dokładna prezentacja automatu polerskiego firmy Donatoni w tekście Obróbka kamienia w jakości sięgającej Zenitu.
Megality i medycyna to z kolei pokaz możliwości zastosowania granitowych megalitów w nowoczesnej architekturze. Tekst przedstawia opis i zdjęcia budowy nowego wydziału medycyny na Uniwersytecie Montpellier we Francji. Z pewnością wielu czytelników z zaciekawieniem przeczyta tekst Elżbiety Tołkanowicz „Bez przepustki”, w którym autorka odkrywa ciekawostki dotyczące budynków polskiego sejmu i senatu, oczywiście pod kątem branzy kamieniarskiej.
W lipcowym numerze znajdziecie także wywiad z Rafałem Kulbidą współwłaścicielem firmy Metikam-Stone, Mariuszem Adamczykiem właścicielem firmy Golden Leaf oraz Jackiem Brukwickim, współwłaścicielem firmy Adjatech.
Oczywiście nie mogło zabraknąć w nim tematów związanych z kamieniem naturalnym. Tym razem przyglądamy się amfibolitom z Ogorzelca, wspaniałym włoskim marmurom, dolomitom i wapieniom Gór Świętokrzyskich i Wyżyny Wschodniomałoposkliej. Tekst „Mineralogiczne skarby” jest z kolei pierwszą częścią mini-przewodnika po rodzimych stanowiskach obfitujących we wspaniałe okazy mineralogiczne.
Miłej lektury.
Dla Czytelników preferujących "wirtualne czytanie" link do najnowszego wydania Nowego Kamieniarza.
Wersja papierowa 89 numeru NK dostępna jest po zamówieniu prenumeraty.


Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-07-23
USD
S: 3,6516
K: 3,7254
CHF
S: 3,6721
K: 3,7463
EUR
S: 4,2786
K: 4,3650

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl