Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 88

NK 88

88. numer Nowego Kamieniarza, trafił już do rąk czytelników. 

Tylko dla orłów czyli o dotacjach dla innowacyjnych kamieniarz, autorstwa Urszuli Pieńkowskiej. Autorka dzieli się w nim wiadomościami na temat możliwości pozyskania dofinansowania w perspektywie 2014-2020. Okazuje się, że w tym rozdaniu unijnych środków na wsparcie mogą liczyć przede wszystkim projekty badawcze oraz te którre wiążą się z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań.
W numerze znajduje się również ostatni „odcinek” poświęcony trakom linowym - tym razem największym jakie mają w ofercie producenci.
W II części publikacji poświęconej Właściwościom technologicznym kruszyw, autor skupia się na podziale kruszyw, ich klasyfikacji sposobie badania odporności kruszyw na rozdrobnienie, itp.
Ponadto tradycyjnie porcja wiedzy geologicznej, nieco geoturystyki z kontynuacją opisu przepięknej wyspy Lanzarote oraz kamiennych zabytkówe Irlandii oraz oczywiście subiektywne spojrzenie na świat okiem naszych felietonistów.

Miłej lektury!


88 numer magazynu Nowy Kamieniarz dostępny jest w wersji papierowej (po zamówieniu prenumeraty) lub w wersji elektronicznej.Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-05-20
USD
S: 3,6059
K: 3,6787
CHF
S: 3,5944
K: 3,6670
EUR
S: 4,2517
K: 4,3375

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl