Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Nagroda za renowację rotundy

Nagroda za renowację rotundy

RUGO Stone LLC laureatem nagrody „Najlepsze wykorzystanie marmuru Carrara w Ameryce Północnej” organizowanej przez amerykańskie: MIA + BSI (Marble Institute of America i Building Stone Institute). Jury przyznało w tym roku nagrodę za renowację marmurowych głowic rotundy Uniwersytetu Virginia w Charlottesville.


Wręczenie nagród odbędzie się podczas 33. Międzynarodowych targów CarraraMarmotec które odbęda się w dniach 18-21 maja br. we włoskiej Carrarze.

Uniwerystet Virginia został założony przez Thomasa Jeffersona, trzeciego prezydenta Stanów Zjednoczonych. W 1895 pożar zniszczył oryginalne głowice wyrzeźbione przez rodzinę Ricci Carrara. Od 1987 roku budynki Uniwersytetu Virginia i posiadłość Jeffersona Monticello znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Uniwersytet zlecił renowację rotundy w 2013 roku. Prace komplikował brak kompletnej głowicy, na której wzorowaliby się kamieniarze. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki udało się odtworzyć oryginalne detale.

Aby zminimalizować ingerencję w konstrukcję budowli RUGO Stone zaprojektował nowatorski boczny systemu podający, dzięki któremu możliwy był montaż ciężkich i kruchych elementów. Pracę w kilka tygodni wykonywało 4-5 mężczyzn.

Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-06
USD
S: 3,9357
K: 4,0153
CHF
S: 4,1601
K: 4,2441
EUR
S: 4,4228
K: 4,5122