Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Nagroda za renowację rotundy

Nagroda za renowację rotundy

RUGO Stone LLC laureatem nagrody „Najlepsze wykorzystanie marmuru Carrara w Ameryce Północnej” organizowanej przez amerykańskie: MIA + BSI (Marble Institute of America i Building Stone Institute). Jury przyznało w tym roku nagrodę za renowację marmurowych głowic rotundy Uniwersytetu Virginia w Charlottesville.


Wręczenie nagród odbędzie się podczas 33. Międzynarodowych targów CarraraMarmotec które odbęda się w dniach 18-21 maja br. we włoskiej Carrarze.

Uniwerystet Virginia został założony przez Thomasa Jeffersona, trzeciego prezydenta Stanów Zjednoczonych. W 1895 pożar zniszczył oryginalne głowice wyrzeźbione przez rodzinę Ricci Carrara. Od 1987 roku budynki Uniwersytetu Virginia i posiadłość Jeffersona Monticello znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Uniwersytet zlecił renowację rotundy w 2013 roku. Prace komplikował brak kompletnej głowicy, na której wzorowaliby się kamieniarze. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki udało się odtworzyć oryginalne detale.

Aby zminimalizować ingerencję w konstrukcję budowli RUGO Stone zaprojektował nowatorski boczny systemu podający, dzięki któremu możliwy był montaż ciężkich i kruchych elementów. Pracę w kilka tygodni wykonywało 4-5 mężczyzn.

Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-05-22
USD
S: 3,7170
K: 3,7920
CHF
S: 3,8109
K: 3,8879
EUR
S: 4,1587
K: 4,2427

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Zapowiedzi Relacje

Targi

Stone+tec

Stone+tec

Norymberga, Niemcy, 13-16 czerwca 2018 r.
Organizator: Nürnberg Messe,
www.stone-tec.com


(Sobota, 27 maja 2017, 18:00)