Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Nagroda za renowację rotundy

Nagroda za renowację rotundy

RUGO Stone LLC laureatem nagrody „Najlepsze wykorzystanie marmuru Carrara w Ameryce Północnej” organizowanej przez amerykańskie: MIA + BSI (Marble Institute of America i Building Stone Institute). Jury przyznało w tym roku nagrodę za renowację marmurowych głowic rotundy Uniwersytetu Virginia w Charlottesville.


Wręczenie nagród odbędzie się podczas 33. Międzynarodowych targów CarraraMarmotec które odbęda się w dniach 18-21 maja br. we włoskiej Carrarze.

Uniwerystet Virginia został założony przez Thomasa Jeffersona, trzeciego prezydenta Stanów Zjednoczonych. W 1895 pożar zniszczył oryginalne głowice wyrzeźbione przez rodzinę Ricci Carrara. Od 1987 roku budynki Uniwersytetu Virginia i posiadłość Jeffersona Monticello znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Uniwersytet zlecił renowację rotundy w 2013 roku. Prace komplikował brak kompletnej głowicy, na której wzorowaliby się kamieniarze. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki udało się odtworzyć oryginalne detale.

Aby zminimalizować ingerencję w konstrukcję budowli RUGO Stone zaprojektował nowatorski boczny systemu podający, dzięki któremu możliwy był montaż ciężkich i kruchych elementów. Pracę w kilka tygodni wykonywało 4-5 mężczyzn.

Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-08-21
USD
S: 3,7321
K: 3,8075
CHF
S: 3,7554
K: 3,8312
EUR
S: 4,2650
K: 4,3512

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl