Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 87

NK 87

Rozpoczęła się dystrybucja 87. numeru Nowego Kamieniarza, a w nim:Temat numeru czyli kolejna, potężna dawka wiedzy na temat traków linowych, począwszy od ich historii na przeglądzie najbardziej popularnych maszyn używanych obecnie w Polsce i Europie. Po trakach jednolinowych, które prezentowaliśmy w 86. numerze NK, w tym numerze prezentujemy traki wielolinowe.

Finał programu edukacyjnego „Projektowanie w Kamieniu”, w którym wyłonieni zostali laureaci czwartej edycji tego konkursu. Oczywiście w relacji znajdziemy zdjęcia nagrodzonych projektów.

Relacja z Poznańskiej Budmy, Areny Design oraz fotorelacja z największych targów kamieniarskich w chińskim Xiamen.

Komentarze ludzi z branży na temat dotacji unijnych.

Spacer po Geo-gródku czyli krakowskim Ogrodzie doświadczeń im Stanisława Lema, w którym prof. Jacek Rajchel oprowadza czytelników po tym parku edukacyjnym prowadzonym przez Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Kamieniarstwo sprzed tysięcy lat w tekście Tajemnice piramidy Cheopsa. Hipotezy na temat przedwiecznych mistrzów kamieniarstwa to intrygujący materiał ilustrujący olbrzymią wiedzę egipskich mistrzów obróbki kamienia.

Właściwości technologiczne kruszyw, będące I częścią publikacji poświęconej zagadnieniom kruszyw mineralnych w aspekcie ich europejskich i polskich definicji i klasyfikacji.

Ponadto tradycyjnie porcja wiedzy geologicznej, nieco geoturystyki z opisem przepięknej wyspy Lanzarote, nowości z rynku i subiektywnego spojrzenia na świat okiem naszych felietonistów.

Miłej lektury!


87 numer magazynu Nowy Kamieniarz dostępny jest w wersji papierowej (po zamówieniu prenumeraty) lub w wersji elektronicznej.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-05-20
USD
S: 3,6059
K: 3,6787
CHF
S: 3,5944
K: 3,6670
EUR
S: 4,2517
K: 4,3375

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl