Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 87

NK 87

Rozpoczęła się dystrybucja 87. numeru Nowego Kamieniarza, a w nim:Temat numeru czyli kolejna, potężna dawka wiedzy na temat traków linowych, począwszy od ich historii na przeglądzie najbardziej popularnych maszyn używanych obecnie w Polsce i Europie. Po trakach jednolinowych, które prezentowaliśmy w 86. numerze NK, w tym numerze prezentujemy traki wielolinowe.

Finał programu edukacyjnego „Projektowanie w Kamieniu”, w którym wyłonieni zostali laureaci czwartej edycji tego konkursu. Oczywiście w relacji znajdziemy zdjęcia nagrodzonych projektów.

Relacja z Poznańskiej Budmy, Areny Design oraz fotorelacja z największych targów kamieniarskich w chińskim Xiamen.

Komentarze ludzi z branży na temat dotacji unijnych.

Spacer po Geo-gródku czyli krakowskim Ogrodzie doświadczeń im Stanisława Lema, w którym prof. Jacek Rajchel oprowadza czytelników po tym parku edukacyjnym prowadzonym przez Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Kamieniarstwo sprzed tysięcy lat w tekście Tajemnice piramidy Cheopsa. Hipotezy na temat przedwiecznych mistrzów kamieniarstwa to intrygujący materiał ilustrujący olbrzymią wiedzę egipskich mistrzów obróbki kamienia.

Właściwości technologiczne kruszyw, będące I częścią publikacji poświęconej zagadnieniom kruszyw mineralnych w aspekcie ich europejskich i polskich definicji i klasyfikacji.

Ponadto tradycyjnie porcja wiedzy geologicznej, nieco geoturystyki z opisem przepięknej wyspy Lanzarote, nowości z rynku i subiektywnego spojrzenia na świat okiem naszych felietonistów.

Miłej lektury!


87 numer magazynu Nowy Kamieniarz dostępny jest w wersji papierowej (po zamówieniu prenumeraty) lub w wersji elektronicznej.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-08-18
USD
S: 3,5984
K: 3,6710
CHF
S: 3,7266
K: 3,8018
EUR
S: 4,2202
K: 4,3054

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.