Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 87

NK 87

Rozpoczęła się dystrybucja 87. numeru Nowego Kamieniarza, a w nim:Temat numeru czyli kolejna, potężna dawka wiedzy na temat traków linowych, począwszy od ich historii na przeglądzie najbardziej popularnych maszyn używanych obecnie w Polsce i Europie. Po trakach jednolinowych, które prezentowaliśmy w 86. numerze NK, w tym numerze prezentujemy traki wielolinowe.

Finał programu edukacyjnego „Projektowanie w Kamieniu”, w którym wyłonieni zostali laureaci czwartej edycji tego konkursu. Oczywiście w relacji znajdziemy zdjęcia nagrodzonych projektów.

Relacja z Poznańskiej Budmy, Areny Design oraz fotorelacja z największych targów kamieniarskich w chińskim Xiamen.

Komentarze ludzi z branży na temat dotacji unijnych.

Spacer po Geo-gródku czyli krakowskim Ogrodzie doświadczeń im Stanisława Lema, w którym prof. Jacek Rajchel oprowadza czytelników po tym parku edukacyjnym prowadzonym przez Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Kamieniarstwo sprzed tysięcy lat w tekście Tajemnice piramidy Cheopsa. Hipotezy na temat przedwiecznych mistrzów kamieniarstwa to intrygujący materiał ilustrujący olbrzymią wiedzę egipskich mistrzów obróbki kamienia.

Właściwości technologiczne kruszyw, będące I częścią publikacji poświęconej zagadnieniom kruszyw mineralnych w aspekcie ich europejskich i polskich definicji i klasyfikacji.

Ponadto tradycyjnie porcja wiedzy geologicznej, nieco geoturystyki z opisem przepięknej wyspy Lanzarote, nowości z rynku i subiektywnego spojrzenia na świat okiem naszych felietonistów.

Miłej lektury!


87 numer magazynu Nowy Kamieniarz dostępny jest w wersji papierowej (po zamówieniu prenumeraty) lub w wersji elektronicznej.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-03-30
USD
S: 3,8980
K: 3,9768
CHF
S: 3,9137
K: 3,9927
EUR
S: 4,1918
K: 4,2764

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Zapowiedzi Relacje

Targi

Stone+tec

Stone+tec

Norymberga, Niemcy, 13-16 czerwca 2018 r.
Organizator: Nürnberg Messe,
www.stone-tec.com


(Sobota, 27 maja 2017, 18:00)