Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Rzeźby Hirotoshi Itoh - zaskakujące oblicza kamienia

Rzeźby Hirotoshi Itoh - zaskakujące oblicza kamienia

Japoński artysta Hirotoshi Itoh nadaje kamieniom zupełnie nowe twarze. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Absolwent Tokyo National Fine Arts University tchnie życie w skalne bryły, przekształcając je tak, by odebrać im ich "kamienistość". Jego niepowtarzalne, a dla wielu zapewne nieco "dziwaczne" rzeźby potrafią wywołać coś na kształt surrealistycznych złudzeń optycznych. Wzbudzają w odbiorcy wątpliwość lub nawet pozwalają zapomnieć, że materiałem, z których zostały wykonane jest lity kamień.

Kamień czy skała asocjowane są z ciężkością, twardością, zimnem. Cechy te stały się inspiracją dla artysty, a właściwie swego rodzaju wyzwaniem. Jego rzeźby mają za zadanie podważać niepodważalne właściwości kamienia i udowodnić, że nie są żadnym ograniczeniem dla artysty.

Skały w pracach Hirotoshi Itoh nie tylko ożywają, ale emanują przed odbiorcą nadanymi im pozornymi atrybutami, jak miękkość, ciepło i elastyczność. A poza tym, a może przede wszystkim - zaskakują, przesuwając w naszych głowach granice "możliwości i niemożliwości" w pracy z kamieniem.

Źródło: www.demilked.comZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-23
USD
S: 3,6932
K: 3,7678
CHF
S: 4,1691
K: 4,2533
EUR
S: 4,4872
K: 4,5778