Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 86

NK 86

Pojawił się pierwszy w tym roku numer magazynu Nowy Kamieniarz, a w nim...


Podsumowanie 2015. Przedstawiciele różnych gałęzi polskiej branży kamieniarskiej oraz komentatorzy zagraniczni skomentowali miniony rok: jaki był, czym się wyróżniał, co prognozuje na przyszłość?

Relacja z poznańskiego Stone′a wzbogacona garścią refleksji redaktora naczelnego NK, Macieja Brzeskiego na temat przeszłości i przyszłości rodzimych targów kamieniarskich.

Opis największej obecnie w Europie inwestycji z użyciem kamienia naturalnego - odbudowy Berliner Schloss w stolicy Niemiec Jak wygląda ten złożony proces, czym się wyróżnia konstrukcja zamkowych ścian i skąd pochodzą tysiące m3 piaskowca, którymi pokrywają się fasady tej budowli?

Zestawienie i porównanie parametrów dziewięciu najpopularniejszych traków jednolinowych powinien zainteresować niejednego polskiego kamieniarza. 


Dla zainteresowanych trendami, architekturą wnętrz i wyroczniami zmieniającej się mody - ciekawy tekst w dziale Architektura. Jak co roku, na podstawie obserwacji galopującego świata, Instytut Pantone ogłasza kolory sezonu: dziesięć barw, wśród których dwie wiodą zdecydowany prym. Jakie to kolory - zdradza nasza okładka, ale czy odnajdziemy ich odpowiedniki w świecie kamienia i konglomeratów kwarcowych?

Prócz wymienionych tematów, jak zwykle całkiem spora dawka wiedzy geologicznej, trochę geoturystyki, nowości z rynku i subiektywnego spojrzenia na świat okiem naszych felietonistów.

Miłej lektury!

86 numer magazynu Nowy Kamieniarz dostępny jest w wersji papierowej (po zamówieniu prenumeraty) lub w wersji elektronicznej.


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-05-20
USD
S: 3,6059
K: 3,6787
CHF
S: 3,5944
K: 3,6670
EUR
S: 4,2517
K: 4,3375

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl