Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 86

NK 86

Pojawił się pierwszy w tym roku numer magazynu Nowy Kamieniarz, a w nim...


Podsumowanie 2015. Przedstawiciele różnych gałęzi polskiej branży kamieniarskiej oraz komentatorzy zagraniczni skomentowali miniony rok: jaki był, czym się wyróżniał, co prognozuje na przyszłość?

Relacja z poznańskiego Stone′a wzbogacona garścią refleksji redaktora naczelnego NK, Macieja Brzeskiego na temat przeszłości i przyszłości rodzimych targów kamieniarskich.

Opis największej obecnie w Europie inwestycji z użyciem kamienia naturalnego - odbudowy Berliner Schloss w stolicy Niemiec Jak wygląda ten złożony proces, czym się wyróżnia konstrukcja zamkowych ścian i skąd pochodzą tysiące m3 piaskowca, którymi pokrywają się fasady tej budowli?

Zestawienie i porównanie parametrów dziewięciu najpopularniejszych traków jednolinowych powinien zainteresować niejednego polskiego kamieniarza. 


Dla zainteresowanych trendami, architekturą wnętrz i wyroczniami zmieniającej się mody - ciekawy tekst w dziale Architektura. Jak co roku, na podstawie obserwacji galopującego świata, Instytut Pantone ogłasza kolory sezonu: dziesięć barw, wśród których dwie wiodą zdecydowany prym. Jakie to kolory - zdradza nasza okładka, ale czy odnajdziemy ich odpowiedniki w świecie kamienia i konglomeratów kwarcowych?

Prócz wymienionych tematów, jak zwykle całkiem spora dawka wiedzy geologicznej, trochę geoturystyki, nowości z rynku i subiektywnego spojrzenia na świat okiem naszych felietonistów.

Miłej lektury!

86 numer magazynu Nowy Kamieniarz dostępny jest w wersji papierowej (po zamówieniu prenumeraty) lub w wersji elektronicznej.


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-05-22
USD
S: 3,7170
K: 3,7920
CHF
S: 3,8109
K: 3,8879
EUR
S: 4,1587
K: 4,2427

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Zapowiedzi Relacje

Targi

Stone+tec

Stone+tec

Norymberga, Niemcy, 13-16 czerwca 2018 r.
Organizator: Nürnberg Messe,
www.stone-tec.com


(Sobota, 27 maja 2017, 18:00)