Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Marmomacc and the City - kamień w mieście

Marmomacc and the City - kamień w mieście

Po raz kolejny w tym roku kamienne rzeźby i instalacje wykonane z okazji targów zapełniły przestrzeń miejską Werony.

Marmomacc & the City jest wystawą rzeźb i instalacji zaprezentowanych w plenerze, zorganizowaną przez Veronafiere, organizatora targów, we współpracy ze Związkiem Architektów i Radą Miasta Werony.


Głównym celem imprezy jest zwrócenie uwagi na żywe i pulsujące zaangażowanie wydarzenia, jakim od pół wieku jest Marmomacc, w tkankę miasta. Wystawa koncentruje się na pięknie i różnorodności kamienia i jego połączeniach z innymi materiałami. Zainstalowane na placach, podwórkach i ulicach Werony prace mają poruszać do dyskusji na temat kultury i sztuki, jak również tworzyć nową perspektywę dla wielu zakątków miasta. Marmomacc & the City zaprasza do spacerów, poszukiwań, relaksowania się i obserwowania Werony "nowym spojrzeniem”. Wystawa, której kuratorem jest architekt Laura De Stefano, pokazuje również możliwości osiągnięcia wysokiego poziomu jakości "produktu” dzięki połączeniu umiejętności twórców i znaków rozpoznawczych poszczególnych instytucji zaangażowanych w projekt.


Projekt prezentuje publiczności nietypowe i mniej znane materiały kamienne i ujawnia nowoczesne procesy ich przetwarzania, dzięki którym możliwe są do osiągnięcia zadziwiające rezultaty. W kraju, w którym kamień i jego użycie w sztuce i architekturze ma wielowiekowe tradycje wzbudzanie na nowo zainteresowania nim jest niezwykle istotnym zadaniem. Dla turystów przybyłych do miasta Romea i Julii rzeźby i instalacje, które napotkają w przestrzeni miejskiej wzbogacą odbiór miasta, podkreślając jego związek z światem kamienia.


W projekcie wzięły udział znane firmy z branży: Barsi Marmi, Consorzio Tutela Pietra della Lessinia, Franchi Umberto Marmi, Guardini Pietre, Henraux, ja Conci, Santa Margherita, Stone Group International, Testi Grupa.

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-24
USD
S: 3,6932
K: 3,7678
CHF
S: 4,1691
K: 4,2533
EUR
S: 4,4872
K: 4,5778