Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Mozaika ozdobiła wejście kościoła w Piekarach Śląskich

Mozaika ozdobiła wejście kościoła w Piekarach Śląskich

Wielkoformatowa mozaika przedstawiająca Chrystusa Dobrego Pasterza to najnowsze dzieło Michała Kotuli i Eweliny Wrony, artystów z pracowni Stone Design, zajmującej się artystyczną mozaiką z kamienia.
Mające 14-metrów kwadratowych powierzchni dzieło ozdobiło ścianę nad wejściem głównym do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich-Brzezinach i powstała z okazji setnej rocznicy powstania kościoła.

Mozaika wykonana jest prawie w całości z kamieni naturalnych, takich jak granit, marmur, trawertyn i onyks. Aureola wokół głowy Chrystusa wykonana jest z cienkiej warstwy tynku pokrytego 24-karatowym złotem w płatkach. Kamienna, środkowa część mozaiki wpisana jest w płaską powierzchnię z kwadratowych gresowych płytek. Całość okalana jest bordiurą z niewielkich prostokątnych płaskorzeźb wzorowanych na motywach istniejących na elewacji. Ze względu na skalę realizacji wizerunek Chrystusa Dobrego Pasterza został dokładnie rozrysowany w skali 1:1, a następnie podzielony na mniejsze moduły, które zostały wykonywane i zamontowane osobno. Prace nad mozaiką rozpoczęto w połowie 2014, a ukończono we wrześniu 2015 r.


foto. mat. autorów

25. XI 2015Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-23
USD
S: 3,6932
K: 3,7678
CHF
S: 4,1691
K: 4,2533
EUR
S: 4,4872
K: 4,5778