Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Mozaika Lubosza Karwata wygrywa konkurs w Turcji

Mozaika Lubosza Karwata wygrywa konkurs w Turcji

W dniach 22-24 października w tureckim Gaziantep odbyło się rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu dla twórców mozaik. W kategorii "Mozaika z kamienia" triumfował Polak - Lubosz Karwat.
Gaziantep Mosaic Competition to konkurs skierowany do artystów tworzących mozaiki oraz dla miłośników tego gatunku sztuki. Konkurs ma na celu promocję rejonu Gaziantep, słynącego z produkcji artystycznych mozaik. Przedstawiciele lokalnych władz i centrów kultury ocenili 98 prac, z których z powodów regulaminowych wykluczono 18. Wśród dopuszczonych do konkursu prac wyodrębniono 36 dzieł w kategorii kamienia naturalnego oraz 44 wykonanych w dowolnym materiale.

Zdobywca pierwszej nagrody w kategorii mozaik wykonanych w kamieniu, Lubosz Karwat z Tuchowa, to artysta od 2006 roku prowadzący Pracownię Rzemiosł Artystycznych Karwat – Mozaika, od 2009 przewodniczący Stowarzyszenia Polskich Artystów Mozaiki. Radość ze zwycięstwa jest tym większa, że autor do konkursu zgłosił się na kilka dni przed zamknięciem rejestracji. Wszystkie nagrodzone prace zostają w Turcji i będą częścią stałej ekspozycji w muzeum Zeugma Mosaic Museum.

Nagrodzona praca, mozaika pt. "Uniesienie"
fot. www.facebook.com/LuboszKarwat/?fref=tsZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-06
USD
S: 3,9357
K: 4,0153
CHF
S: 4,1601
K: 4,2441
EUR
S: 4,4228
K: 4,5122