Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Mozaika Lubosza Karwata wygrywa konkurs w Turcji

Mozaika Lubosza Karwata wygrywa konkurs w Turcji

W dniach 22-24 października w tureckim Gaziantep odbyło się rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu dla twórców mozaik. W kategorii "Mozaika z kamienia" triumfował Polak - Lubosz Karwat.
Gaziantep Mosaic Competition to konkurs skierowany do artystów tworzących mozaiki oraz dla miłośników tego gatunku sztuki. Konkurs ma na celu promocję rejonu Gaziantep, słynącego z produkcji artystycznych mozaik. Przedstawiciele lokalnych władz i centrów kultury ocenili 98 prac, z których z powodów regulaminowych wykluczono 18. Wśród dopuszczonych do konkursu prac wyodrębniono 36 dzieł w kategorii kamienia naturalnego oraz 44 wykonanych w dowolnym materiale.

Zdobywca pierwszej nagrody w kategorii mozaik wykonanych w kamieniu, Lubosz Karwat z Tuchowa, to artysta od 2006 roku prowadzący Pracownię Rzemiosł Artystycznych Karwat – Mozaika, od 2009 przewodniczący Stowarzyszenia Polskich Artystów Mozaiki. Radość ze zwycięstwa jest tym większa, że autor do konkursu zgłosił się na kilka dni przed zamknięciem rejestracji. Wszystkie nagrodzone prace zostają w Turcji i będą częścią stałej ekspozycji w muzeum Zeugma Mosaic Museum.

Nagrodzona praca, mozaika pt. "Uniesienie"
fot. www.facebook.com/LuboszKarwat/?fref=tsZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-08-21
USD
S: 3,7321
K: 3,8075
CHF
S: 3,7554
K: 3,8312
EUR
S: 4,2650
K: 4,3512

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl