Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


NK 85

NK 85

85. wydanie Nowego Kamieniarza przede wszystkim podsumowuje najważniejsze międzynarodowe wydarzenie w branży - targi Marmomacc 2015, które odbyły się na przełomie września i października.


Właśnie odwiedzinom we włoskiej Weronie poświęciliśmy kilka artykułów. Jedne przybliżają i oceniają wartość imprezy, inne naświetlają obraz targów widzianych okiem architekta, jeszcze inne puentują najważniejsze targowe wydarzenia, nagrody, spotkania, konferencje, które podsumowały mijające miesiące na światowym rynku kamienia. Polecamy przyjrzeć się tym tekstom i fotografiom, które skrupulatnie dla was zbieraliśmy, by być może ocenić, czy warto pojawić się na Marmomacc w przyszłym roku?

Prócz relacji z Włoch w numerze pojawiły się teksty o rodzimym rynku. W dziale Z kraju przeczytacie między innymi, w czym tkwi siła rodzinnej firmy Furmanek, która obchodziła swoje 30. urodziny i dowiecie się, jak przebiega rozwój nowej na rynku firmy WKG, z której prezesem porozmawialiśmy w Weronie. Zadbaliśmy również o waszą duszę, przygotowując małą "ściągę" z imprez, spektakli, koncertów, które powinny uprzyjemnić wieczory po ciężkiej pracy podczas zbliżających się targów Stone ;)

Działem Architektura w tym numerze także "zawładnął" Marmomacc, ale polecamy również świetny artykuł o stacjach II linii warszawskiego metra i o zachwycającym i inspirującym od wieków marmurze kararyjskim - czy możliwe jest zastąpienie białej Carrary?

Jak zwykle zapraszamy do zapoznania się z subiektywnym spojrzeniem naszych felietonistów, do podróży po Polsce śladem kamienia (w tym numerze piaskowce), porad biznesowych przybliżających zagadnienia nowych technologii (czy wszystko nadaje się do sprzedaży w internecie?) i innych stałych rubryk, które tworzymy z myślą o was :)

Przyjemnej lektury!
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-18
USD
S: 3,7158
K: 3,7908
CHF
S: 4,1781
K: 4,2625
EUR
S: 4,4954
K: 4,5862