Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Boulevard Hotel w Baku

Boulevard Hotel w Baku

Jeden z ważniejszych graczy w historii światowej architektury, firma Margraf, umacnia swoją obecność w Azji Środkowej dzięki nowemu, ambitnemu projektowi: Boulevard Hotel w Baku, stolicy Azerbejdżanu.

Hotel Boulevard podkreśla silne więzi ze swoim regionem geograficznym, jego historią. Jest architektonicznym i urbanistycznym symbolem przebudowy dzielnicy przemysłowej, która do niedawna usiana była opuszczonymi stoczniami i starymi rafineriami. Obecnie, na podstawie innowacyjnego planu, jest częścią nowego obszaru, który wyróżnia się ultranowoczesnymi budynkami przyjaznymi środowisku: hotelami, restauracjami, otoczeniem parków i nadmorskiego deptaku.

Nazywany "Klejnotem wśród klejnotów", Boulevard Hotel, zaprojektowany przez studio projektowe MKW i architekt Maria Vafiadis. Kompleks wyróżnia się imponującą elewacją zewnętrzną i minimalistycznym i wyrafinowanym wystrojem wnętrz, natomiast jego piękno podkreślone zostało wyjątkowym marmurem Margraf.


Budynek hotelu posiada dwa hole (jeden dla VIP-ów), których najważniejszymi punktami są dwa ogromne kominki wyłożone marmurem Nero Assoluto. Pomieszczenia ogólnodostępne wzbogaca gra chromatycznych odcieni ciemnych i jasnych marmurów Margraf, które są hołdem dla wyjątkowej historii miasta i symbolem jego odrodzenia.

Podłogę pokrywa posadzka z polerowanego trawertynu Romano Classico oraz dekoracje z mozaiki w stylu weneckim i emaliowanej kostki mozaikowej z trawertynu New Calacatta, Noce Light, Dark i Dark Emperador. Ściany pokryte są trawertynem Romano Classico w antycznym wykończeniu. 

Mimo ogromnych rozmiarów budynku, wnętrze charakteryzuje poczucie intymności i niezwykłej gościnności, które tworzone jest przez designerskie meble i oświetlenie, wzbogacone wykończeniem typowym dla tradycyjnych domów w Azji Środkowej: dywanami, miękkimi zasłonami w lokalnym stylu i unikalnymi otwarciami do "przechwytywania” morskiej bryzy.

Punktem kulminacyjnym luksusowego budynku jest spa z krytym basenem i łaźniami termalnymi. To miejsce "poza przestrzenią i czasem" - jego charakter podkreślono przez wykorzystanie marmurów Picassa Green, Picasso Brown i Onice Fantastico i falistych konstrukcji w marmurze Bianco Venezia, które otaczają gości korzystających z dobrodziejstw spa.


fot. mat. prasowe MargrafZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-23
USD
S: 3,6932
K: 3,7678
CHF
S: 4,1691
K: 4,2533
EUR
S: 4,4872
K: 4,5778