Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Muzeum Jumex w Mexico City

Muzeum Jumex w Mexico City

Muzeum Jumex (Museo Jumex) w meksykańskiej stolicy jest domem dla jednej z największych kolekcji sztuki nowoczesnej w Ameryce Łacińskiej.

Zaprojektowany przez studio David Chipperfield Architects budynek wybudowany został w 2013 roku na trójkątnej działce w dzielnicy Polanco w Mexico City. Obiekt stał się częścią dużego projektu urbanistycznej przebudowy, a silny, mocno indywidualistyczny charakter otaczających go komercyjnych budynków znacznie przyczynił się do wyboru jego formy. Brak dostrzegalnej spójnej estetyki okolicy, w którą budynek mógłby się wpisać, dało projektantom okazję do zaprojektowania wolno-stojącego, natychmiast zauważalnego gmachu, który doskonale stapia się z eklektycznym otoczeniem.


www.davidchipperfield.co.uk

www.davidchipperfield.co.uk


Powierzchnia zewnętrzna budynku, pokryta jasnym trawertynem z lokalnej kopalni w Xalapa (Veracruz). Poprzecinana poziomym, naturalnym rysunkiem kamienia elewacja daje bryle przypominający pomnik, wyraźnie monolityczny charakter, jakby pozbawiony jakiegokolwiek ludzkiego wkładu.


www.davidchipperfield.co.uk

www.davidchipperfield.co.uk


Podłoga w znajdującej się na jednym z pięter księgarni pokryta jest równoległymi pasami różnokolorowego marmuru i innych kamieni, które przywodzą na myśl swego rodzaju katalog gatunków kamienia. Różnorodność kamiennych płyt ma odzwierciedlać różnorodność w sztuce współczesnej.


www.davidchipperfield.co.uk

www.davidchipperfield.co.uk

Budynek Muzeum Jumex jest przykładem szeregu wyborów projektowych: od typologicznych, po dotyczące formy i materiału, które mają pomóc tchnąć życie w strukturę miejską i przynieść dzielnicy nowe miejsce w społeczności.Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-26
USD
S: 3,6054
K: 3,6782
CHF
S: 3,7359
K: 3,8113
EUR
S: 4,2486
K: 4,3344

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl