Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Ruszyła Letnia Szkoła Projektowania w Kamieniu fundacji Bazalt

Ruszyła Letnia Szkoła Projektowania w Kamieniu fundacji Bazalt

To już piąta edycja warsztatów dla studentów i absolwentów architektury oraz architektury krajobrazu, organizowana przez Fundację Bazalt, we współpracy z Instytutem Architektury Krajobrazu wrocławskiej Akademii Rolniczej.Tegoroczna LSPwK będzie miała charakter wyjątkowo warsztatowy. Ma dać uczestnikom pakiet praktycznej wiedzy, do której będą mogli odwołać się w swoich przyszłych pracach z wykorzystaniem kamienia. Pięciodniowe spotkanie ma zapoznać młodych projektantów ze specyfiką projektowania w kamieniu naturalnym, zagadnieniem, które niestety w uczelnianych programach zajmuje zazwyczaj bardzo symboliczne miejsce.

Część zajęć odbędzie się w zakładach kamieniarskich. Spotkanie z kamieniarzami ma na celu podkreślenie wagi, jaką ma relacja projektant - kamieniarz. Jak podkreśla Krzysztof Skolak z Fundacji Bazalt, spotkanie z kamieniarzem ma pokazać, że dobra współpraca z fachowcem powinna przybrać charakter partnerski. Warto wsłuchiwać się w zdobywane latami doświadczenie, które zwłaszcza debiutującemu projektantowi pomoże uniknąć błędów i wykorzystać optymalne w danym projekcie rozwiązania.

Natomiast zajęcia w laboratoriach, które odwiedzą studenci, będą okazją do empirycznego zapoznania się z kamieniem: jego rodzajami, fakturami, odpornością na działanie różnych substancji, sił, wynikami obróbki.

Ostatnią, finalną częścią warsztatów będzie wykonanie projektu "na zlecenie” - z konkretnymi wytycznymi, wynikającymi z użyteczności danej konstrukcji w konkretnych warunkach. Projekty zostaną ocenione pod kątem wszystkich istotnych z punktu widzenia realizacji faktorów: użyteczności, wyboru materiału, technologii, ceny oraz, co istotne - czytelności samego zlecenia dla kamieniarza.

W warsztatach, które potrwają do 22. września weźmie udział ponad dziesięcioosobowa grupa studentów kierunków architektonicznych, a swoją przygodę z projektowaniem w kamieniu zaczną od wysłuchania wykładu profesora Marka Lorenca.
Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-06-28
USD
S: 3,7013
K: 3,7761
CHF
S: 3,8391
K: 3,9167
EUR
S: 4,1781
K: 4,2625

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.