Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Ruszyła Letnia Szkoła Projektowania w Kamieniu fundacji Bazalt

Ruszyła Letnia Szkoła Projektowania w Kamieniu fundacji Bazalt

To już piąta edycja warsztatów dla studentów i absolwentów architektury oraz architektury krajobrazu, organizowana przez Fundację Bazalt, we współpracy z Instytutem Architektury Krajobrazu wrocławskiej Akademii Rolniczej.Tegoroczna LSPwK będzie miała charakter wyjątkowo warsztatowy. Ma dać uczestnikom pakiet praktycznej wiedzy, do której będą mogli odwołać się w swoich przyszłych pracach z wykorzystaniem kamienia. Pięciodniowe spotkanie ma zapoznać młodych projektantów ze specyfiką projektowania w kamieniu naturalnym, zagadnieniem, które niestety w uczelnianych programach zajmuje zazwyczaj bardzo symboliczne miejsce.

Część zajęć odbędzie się w zakładach kamieniarskich. Spotkanie z kamieniarzami ma na celu podkreślenie wagi, jaką ma relacja projektant - kamieniarz. Jak podkreśla Krzysztof Skolak z Fundacji Bazalt, spotkanie z kamieniarzem ma pokazać, że dobra współpraca z fachowcem powinna przybrać charakter partnerski. Warto wsłuchiwać się w zdobywane latami doświadczenie, które zwłaszcza debiutującemu projektantowi pomoże uniknąć błędów i wykorzystać optymalne w danym projekcie rozwiązania.

Natomiast zajęcia w laboratoriach, które odwiedzą studenci, będą okazją do empirycznego zapoznania się z kamieniem: jego rodzajami, fakturami, odpornością na działanie różnych substancji, sił, wynikami obróbki.

Ostatnią, finalną częścią warsztatów będzie wykonanie projektu "na zlecenie” - z konkretnymi wytycznymi, wynikającymi z użyteczności danej konstrukcji w konkretnych warunkach. Projekty zostaną ocenione pod kątem wszystkich istotnych z punktu widzenia realizacji faktorów: użyteczności, wyboru materiału, technologii, ceny oraz, co istotne - czytelności samego zlecenia dla kamieniarza.

W warsztatach, które potrwają do 22. września weźmie udział ponad dziesięcioosobowa grupa studentów kierunków architektonicznych, a swoją przygodę z projektowaniem w kamieniu zaczną od wysłuchania wykładu profesora Marka Lorenca.
Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-26
USD
S: 3,6054
K: 3,6782
CHF
S: 3,7359
K: 3,8113
EUR
S: 4,2486
K: 4,3344

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl