Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Warsztat młodego projektanta

Warsztat młodego projektanta

Trzydziestu studentów architektury wnętrz i wzornictwa weźmie udział w projekcie pt. „Warsztat młodego projektanta: kamień”, który odbędzie 27-28 listopada br. się podczas targów Stone w Poznaniu. Będzie to wstęp do III edycji konkursu Projektowanie w Kamieniu.
Trzydziestu studentów architektury wnętrz i wzornictwa weźmie udział w projekcie pt. „Warsztat młodego projektanta: kamień”, który odbędzie 27-28 listopada br. się podczas targów Stone w Poznaniu. Będzie to wstęp do III edycji konkursu Projektowanie w Kamieniu.

Celem projektu jest przybliżenie młodym projektantom, którzy już wkrótce rozpoczną swoją karierę zawodową, kamienia naturalnego. Materiału nie cieszącego się wciąż zbyt duża popularnością, uznawanego za niewdzięczny i trudny w obróbce, dającego ograniczone możliwości aranżacyjne i uważanego za drogi.

Organizatorzy chcą obalić te stereotypy: pokazać wyjątkowo szeroką gamę barw, wzorów i faktur kamienia; przedstawić możliwości obróbki, które pozwalają wykorzystać ten materiał w niemal dowolny sposób; podkreślić te właściwości, których próżno szukać wśród innych materiałów wykończeniowych.

Uczestnicy projektu, wskazani przez uczelnie artystyczne z centralnej Łodzi, Poznania i Warszawy, zapoznają się z szeroką gamą kamienia naturalnego, technologiami jego obróbki i możliwościami aranżacyjnymi. Na podstawie informacji przekazanych przez specjalistów rynku kamienia i własnych obserwacji poczynionych na targach Stone w Poznaniu, pod opieką doświadczonych kamieniarzy i projektantów, zaprojektują wyroby kamienne.

Projekt edukacyjny odbędzie się w trzech etapach. W pierwszym, w macierzystych uczelniach, uczestnicy otrzymają podstawowe informacje na temat kamienia i nowatorskich sposobów jego stosowania. W drugim etapie, „Warsztacie młodego projektanta: kamień”, który odbędzie się podczas targów Stone w Poznaniu (26 – 29 listopada br.), zapoznają się z ofertą wystawców targów i pogłębią swoją wiedzę z zakresu obróbki kamienia i nowoczesnych technologii umożliwiających szerokie stosowanie tego materiału. Na tej podstawie, pod okiem projektantów i kamieniarzy, samodzielnie lub w niewielkich grupach zaprojektują wyroby z kamienia. Prace koncepcyjne zostaną następnie przedstawione jury, które wybierze najlepsze z nich

W trzecim etapie, w ramach „Projektowania w kamieniu”, wybrane prace zostaną skierowane do przygotowania projektów wykonawczych, na podstawie których wybrane firmy kamieniarskie z Polski wykonają prototypy. Ich premiera odbędzie się 13 – 16 maja 2015 r. na targach Stone+tec w Norymberdze, na specjalnie przygotowanym w tym celu stoisku.

Organizatorami wydarzenia są: redakcja „Nowego Kamieniarza”, Międzynarodowe Targi Poznański i Nürnberg Messe – organizator targów Stone+tec w Norymberdze.

Projektowanie w kamieniu
Edukacyjno-artystyczne wydarzenie organizowane przez „Nowego Kamieniarza” w latach 2010-2011. Studenci wzornictwa i architektury wnętrz wzięli udział w cyklu wykładów dotyczących kamienia naturalnego, odwiedzili zakłady kamieniarskie i zaprojektowali przedmioty, spośród których najlepsze zostały wykonane w kamieniu przez firmy BW Wiśniewscy, Europorfidi, Granex, Polgranit i Rogala, a następnie premierowo zaprezentowane na targach Kamień-Stone 2010 i 2011 w Poznaniu, wzbudzając zachwyt uczestników. Efekty I i II edycji można obejrzeć na stronie projektowanie.rynekkamienia.pl.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-18
USD
S: 3,7158
K: 3,7908
CHF
S: 4,1781
K: 4,2625
EUR
S: 4,4954
K: 4,5862